Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w Szpitalu Praskim zaatakował ratownika medycznego. Ten okazał się policyjnym antyterrorystą po służbie.

Do zdarzenia doszło we wtorek koło południa. - Karetka pogotowia przewiozła do Szpitala Praskiego bezdomnego 45-letniego mężczyznę, który najprawdopodobniej miał rany cięte ręki - mówi tvnwarszawa.pl Rafał Markiewicz z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Zaatakował nożem, został obezwładniony

Jak dodaje, podczas opatrywania ran mężczyzna zaatakował nożem ratownika. - Został przez niego obezwładniony. Ratownikiem okazał się policjant z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego - dodaje Markiewicz. I zaznacza, że funkcjonariusz jest ratownikiem w czasie wolnym od służby.

 

- Policjant nie odniósł poważnych obrażeń, ma małą ranę na ręku. Nikomu nic poważnego się nie stało - zastrzegł w rozmowie z PAP Sylwester Marczak z KSP.

Policyjny patrol, który przyjechał do szpitala, zabrał 45-latka do policyjnej celi. Według radia RMF FM, które pierwsze podało informację, zatrzymany miał w chwili zdarzenia 2,7 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci prowadzą w tej sprawie czynności w kierunku czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego. W tym przypadku czynna napaść na funkcjonariusza będzie traktowana jako napaść na ratownika, bo w momencie zdarzenia policjant wykonywał pracę ratownika.

Źródło: tvn24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account