Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Władze powiatu bielskiego walczą, by z końcem roku nie doszło do likwidacji dyspozytorni Bielskiego Pogotowia Ratunkowego. Jej kompetencje przejęłaby dyspozytornia w Katowicach.

– Trwa wojenka – przyznał starosta Andrzej Płonka podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Bielskiego. – Jeśli nic się nie zmieni, to 1 stycznia 2021 roku dyspozytornia zostanie zlikwidowana – dodał.

– Przedstawiciele ministerstwa poinformowali naszych dyspozytorów, od stycznia 2021 roku wszyscy mają stać się pracownikami wojewody. Żaden jednak nie chce przejść – informuje Wojciech Waligóra, dyrektor BPR.

 

Szef pogotowia i starosta zapewniają, że będą starać się uratować bielską dyspozytornię, obsługującą teren Bielska-Białej oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego. Narzekają jednak na to, że minister zdrowia jest uparty i nie wykazuje żadnego zrozumienia. O wsparcie poproszono Jana Chrząszcza, wicewojewodę śląskiego, który odpowiada teraz za sprawy służby zdrowia. – Rozumie nasze stanowisko i zabiega, by to odwrócić – cieszy się Andrzej Płonka.

Źródło: beskidzka24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account