Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Forum Ratownicze
Galeria ratownicza
Komentarze użytkowników
Przeszukuj - Kategorie
Artykuły
Przeszukuj - Tagi
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Na polsko-czeskiej granicy pacjenci są przekładani z karetek czeskich do polskich i odwrotnie. Tak było też na granicy z Niemcami, ale z zachodnimi sąsiadami udało się te sprawy uregulować.

Są miejscowości, gdzie szybciej i łatwiej jest dojechać z Czech niż z Polski, karetki jednak muszą jechać z naszej strony. Podobne ograniczenia obejmują śmigłowce ratunkowe, które latają w zasadzie tylko do granicy, a nie do najbliższego szpitala. Wiceminister zdrowia i pełnomocnik rządu do spraw państwowego ratownictwa Waldemar Kraska mówi, że Czechom bardzo zależy na podpisaniu takiej umowy, a negocjacje są na ukończeniu.

Nikolaj Lambrinow, dyrektor pogotowia w Jeleniej Górze przyznaje, że Czesi bardzo chcą takiej umowy.

 

Wiceminister ma nadzieję, że stanie się to jeszcze w tym roku. Umowa ma uregulować zarówno zasady udzielania pomocy przez służby ratownictwa medycznego jak i rozliczanie kosztów i kwestie ubezpieczeń załóg medycznych.

Źródło: radiowroclaw.pl

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account