Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kosztowały 1,3 mln złotych, na ich wyposażeniu są między innymi nowoczesne defibrylatory. Trzy nowe karetki pomagają już chorym na terenie powiatu tczewskiego.

Dwie z zakupionych karetek to fabrycznie nowe ople. – Początkowo byliśmy sceptycznie nastawieni do tego zakupu, bo jeździliśmy wcześniej mercedesami. Te pojazdy są trochę mniejsze, ale bardzo dobrze sprawdzają się w mieście – mówi ratownik medyczny Adrian Krzyżanowski.

DOBRZE WYPOSAŻONE

Na wyposażeniu każdego z ambulansów jest między innymi zestaw do resuscytacji, defibrylator, ssaki, tlenoterapia, sprzęt do unieruchamiania złamań, ewakuacji i transportu pacjenta. – Możemy w pełnym zakresie udzielać pomocy osobom w każdym wieku, po wypadkach lub w zagrożeniach kardiologicznych. Na etapie przedszpitalnym możemy poradzić sobie z pacjentem w ciężkim stanie – dodaje Adrian Krzyżanowski.

 

POWRÓT RATOWNICTWA DO SZPITALA

Tczewski szpital kupił też trzeci, używany ambulans. Inwestycje w sprzęt były związane z powrotem do placówki ratownictwa medycznego, które wcześniej przez 4 lata obsługiwała w Tczewie prywatna firma.

Czytaj więcej:radiogdansk.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account