Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa na I Konferencję naukowo-szkoleniową Medycyny Ratunkowej, która odbędzie się w dniach
25–26.10.2019 w hotelu Maloves we Władysławowie. Portal Ratownik-med.pl patronuje medialnie temu wydarzeniu.

Zapraszamy do udziału w Konferencji wszystkich zaangażowanych w opiekę nad pacjentami w stanie bezpośredniego zagrożenia życia zarówno w warunkach przedszpitalnych jak i w szpitalnych oddziałach ratunkowych.

Oddziały ratunkowe w Polsce zaopatrują rocznie ponad 4 miliony pacjentów zgłaszających się z objawami ze strony różnych układów i narządów. Na barkach dyżurujących w SOR-ach często spoczywa odpowiedzialność za przeprowadzenie pełnej diagnostyki i inicjację przewlekłego leczenia. Dlatego w programie konferencji proponujemy bloki tematyczne związane z poszczególnymi dziedzinami medycyny: pulmonologią, kardiologią, neurologią, traumatologią i intensywną terapią. Oddzielny blok wykładów poświęcamy również leczeniu bólu. W programie ujęte zostały także wybrane zagadnienia prawne.

 

Program konferencji jest także wzbogacony propozycją warsztatów tematycznych, odbywających się w czwartek 24.10.2019, dotyczących między innymi doraźnego leczenia zawrotów głowy, organizowania procesu triage’u, interpretowania EKG czy wykonywania fast USG.

Do czynnego udziału zapraszamy również Rezydentów medycyny ratunkowej – im będzie poświęcona sobotnia Sesja Młodych, podczas której będą mogli zaprezentować opisy własnych przypadków bądź wyniki swoich badań naukowych.

Mamy nadzieję, że Konferencja będzie okazją do poszerzenia wiedzy i integracji środowiska wszystkich zaangażowanych w medycynę ratunkową.

Szczegółowe informacje: http://90c.pl/naratunek/

W imieniu Komitetu Naukowego

Dr hab. Mariusz Siemiński
Katedra i Klinika Medycyny Ratunkowej
Gdański Uniwersytet Medyczny

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account