Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W poniedziałek Ogólnopolski Związek Ratowników Medycznych spotkał się z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia, aby porozmawiać na temat rozporządzenia ws. oddziałów ratunkowych, który zakłada utworzenie na SOR-ach nowego stanowiska.

Zgodnie z rozporządzeniem ws. szpitalnych oddziałów ratunkowych, od 1 stycznia 2021 r. ordynatorem szpitalnego oddziału ratunkowego będzie mógł zostać wyłącznie lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie medycyny ratunkowej. Pracę pielęgniarek oraz ratowników medycznych będzie koordynowała pielęgniarka oddziałowa, będąca pielęgniarką systemu lub ratownik medyczny posiadający wykształcenie wyższe i co najmniej 5-letni staż pracy na SOR-ze.

 

- Wiemy, że pielęgniarkom nie podoba się to, aby ratownik na SOR-ze pełnił funkcję koordynatora - powiedział Tomasz Pelc z Ogólnopolskiego Związku Ratowników Medycznych. - Nie rozumiem, dlaczego mają one do tego zastrzeżenia. W zespołach ratownictwa medycznego często zdarza się, że ratownik na zmianę z pielęgniarką kieruje zespołem wyjazdowym. Zlecamy sobie różne czynności. Nie mamy problemu z ich wykonywaniem. Pracujemy razem, dlatego powinniśmy „kopać do jednej bramki” - dodał.

Czytaj więcej: medexpress.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account