Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ministerstwo Zdrowia wysłało do wojewodów list, w którym wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko zwróciła się z prośbą o przekazanie kierownikom podmiotów leczniczych zatrudniających ratowników medycznych informacji o podpisaniu rozporządzenia z 12 lipca zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej oraz obowiązkach z niego wynikających.

Świadczeniodawca zobowiązany jest do przekazania do wojewódzkiego oddziału NFZ informacji o liczbie ratowników medycznych udzielających świadczeń w zakresie: leczenia szpitalnego, opieki psychiatrycznej, opieki długoterminowej, opieki paliatywnej i hospicyjnej, świadczeń wysokospecjalistycznych w przeliczeniu na liczbę etatów realizujących te świadczenia w okresie od dnia 1 lipca 2017 r. do dnia 31 grudnia 2017 r. i od dnia 1 stycznia 2018 r. do dnia 31 grudnia 2018 r., oraz kwotę dodatkowych środków przyznawanych ratownikom medycznym po dniu 1 lipca 2017 r. do dnia 31 grudnia 2017 r. oraz od dnia 1 stycznia 2018 r.

 

Przekazanie tych danych będzie stanowiło podstawę do zmiany umowy o udzielenie świadczenia opieki zdrowotnej oraz uzyskania środków finansowych na wypłatę dodatków.​

Ratownicy uważają, że „na tym etapie w działanie powinny zaangażować się organizacje działające na terenach konkretnych jednostek w celu dopilnowania prawidłowych wyliczenia i wykazana maksymalnej ilości ratowników.”

Czytaj więcej: medexpress.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account