Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie kontynuuje tegoroczną modernizację floty karetek. Do przekazanych w lutym br. ośmiu ambulansów dołączy kolejnych dziesięć. Będą one ratować ludzkie życie m.in. w: Szczecinie, Nowogardzie, Stargardzie, Kaliszu Pomorskim, Policach, Pyrzycach oraz Barlinku. W środę, 18 lipca 2018 roku w Szczecinie i Pyrzycach, z udziałem marszałka województwa Olgierda Geblewicza oraz dyrektora WSPR Romana Pałki, nastąpiło oficjalne przekazanie pierwszych czterech pojazdów z ostatniego zakupu.

Nowe ambulance to karetki marki Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI. Na wyposażeniu każdej z nich jest wysokiej klasy sprzęt medyczny, np.: defibrylator z możliwością teletransmisji zapisu EKG, urządzenie, respirator, reduktor, pompa infuzyjna, nosze podbierające, deska ortopedyczna, krzesełko transportowe, program lokalizacji ambulansu. Koszt pojedynczego auta to ponad 560 tys. zł.

- Silny i nowoczesny tabor to nasza zachodniopomorska wizytówka. Zakup pojazdów niesie za sobą spory wysiłek finansowy, tym bardziej należy docenić działania Stacji, które od lat są długofalowe, rozsądne i skuteczne. Tylko dobry sprzęt i aparatura w połączeniu z kompetencjami ratowników medycznych gwarantują sprawne dotarcie z pomocą do potrzebujących - mówił w Szczecinie marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

 

Pojazdy trafią docelowo do 10 miejscowości Pomorza Zachodniego. Karetki zasilą flotę aut w poszczególnych filiach WSPR. Będą to: Szczecin, Police, Pyrzyce, Barlinek, Przybiernów, Nowogard, Kalisz Pomorski, Stargard, Barlinek, Pyrzyce, Kołobrzeg i Kamień Pomorski. W środę, 18 lipca 2018 roku pierwsze cztery ambulanse z ostatniego zakupu przekazane zostały w Szczecinie i Pyrzycach. Skorzystają z nich właśnie mieszkańcy Szczecina i Pyrzyc, a także Polic i Barlinka.

- Wymiany taboru dokonujemy regularnie. To konieczność, aby nieść pomoc na najwyższym poziomie - powiedział dyrektor WSPR w Szczecinie Roman Pałka.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego modernizuje medyczny tabor każdego roku. W sumie w latach 2010-2018 Stacja przeznaczyła na wymianę swojej floty blisko 65 mln zł. Wzbogaciła się o 120 nowoczesnych aut. Rocznie wykonują one 200 tys. wyjazdów ratujących życie, przejeżdżając nawet 5 mln km.

Źródło, foto: wzp.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account