Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Forum Ratownicze
Galeria ratownicza
Komentarze użytkowników
Przeszukuj - Kategorie
Artykuły
Przeszukuj - Tagi
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Planowane na połowę tego roku wyeliminowanie prywatnych podmiotów z systemu ratownictwa medycznego budzi wiele kontrowersji. Wiceminister Marek Tombarkiewicz w piśmie do partnerów społecznych przekonuje, że Polsce nie grożą kary za upaństwowienie systemu. Powołuje się na umowę z Danią i przyszłe kłopoty Falcka.

W piśmie skierowanym do Lubomira Jurczaka, przewodniczącego podzespołu problemowego ds. ochrony zdrowia Rady Dialogu Społecznego, wiceminister zdrowia pisze, że:

"przyjęcie tezy o konieczności wypłaty odszkodowania firmie Falck Sp. z o.o. nie znajduje uzasadnienia w treści umowy między rządem PR a Rządem Królestwa Danii w sprawie popierania i wzajemnej ochrony inwestycji".

Obecnie ok. co dziesiąta karetka jest prywatna. A Falck to największy operator prywatnych karetek w publicznym systemie.

Więcej: politykazdrowotna.com

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account