Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W 2022 r. Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa (Służba SAR) ma otrzymać wielozadaniowy statek ratowniczy o wartości 280 mln zł. Jednostka ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w obszarze polskiej strefy morskiej.

W środę w Gdyni przedstawiciele Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT) oraz Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa (MSPiR) którego SAR jest beneficjentem, podpisali umowę o dofinansowaniu w wysokości 238 mln zł projektu "Budowa wielozadaniowego statku ratowniczego dla Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa".
Projekt będzie trwał 5 lat i 3 miesiące, a zakończy się 31 grudnia 2022 roku.
W 2018 r. SAR ma przygotowywać detaliczną koncepcję statku i ok. 2019 r. ma być ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy jednostki.

Uczestniczący w uroczystości sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Jerzy Kwieciński powiedział, że dzięki nowej jednostce, prawie całe tereny morskie, 94 proc. polskich wód będzie objęte zaawansowanym, nowoczesnym systemem ratownictwa. - Będzie to bardzo ważna jednostka dla naszej branży morskiej, będzie to jeden z nielicznych tak profesjonalnych i innowacyjnych statków ratowniczych w Europie i na Bałtyku - tłumaczył.

Pełniący obowiązki dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych Przemysław Gorgol przewiduje, że dzięki nowej jednostce ratowniczej "nastąpi ogromna zmiana w zakresie możliwości zabezpieczenia funkcjonowania polskich obszarów morskich". - Obecnie, ze względu na posiadaną przez SAR flotę, jesteśmy w stanie technicznie zabezpieczać ok. 60 proc. obszaru polskiej strefy morskiej - wyjaśnił.

Gorgol poinformował, że "w 2018 r. SAR ma przygotowywać detaliczną koncepcję statku i ok. 2019 r. ma być ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy jednostki".

Czytaj więcej: logistyka.wnp.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account