Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ratownicy medyczni i wolontariusze głogoczowskiego oddziału Maltańska Służba Medyczna prowadzą szkolenia z pierwszej pomocy, w tym także obsługi defibrylatora AED.

Odbyły się one już w Bęczarce i Krzyszkowicach, a w poniedziałek o godz. 17 można było skorzystać z takiego w Głogoczowie (w budynku szkoły). Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich,gminy miejskiej Kraków oraz województwa małopolskiego w ramach FIO Małopolska Lokalnie.

Defibrylatory AED są umieszczane w miejscach publicznych tak aby dostęp do nich mógł mieć każdy i w razie potrzeby każdy mógł go użyć. W charakterystycznej zielonej półkolistej kapsule znajdziemy urządzenie, które może uratować życie osobie, u której doszło do nagłego zatrzymania krążenia.

W naszym powiecie AED spotkamy w Myślenicach, Dobczycach i Sułkowicach, oraz w Głogoczowie. W tej ostatniej miejscowości to mieszkańcy z własnej inicjatywy przeprowadzili wśród siebie zbiórkę pieniędzy na zakup urządzenia, dzięki czemu jest ono dostępne (na budynku strażnicy OSP).

Więcej: dziennikpolski24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account