Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Forum Ratownicze
Galeria ratownicza
Komentarze użytkowników
Przeszukuj - Kategorie
Artykuły
Przeszukuj - Tagi
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ratownicy medyczni i wolontariusze głogoczowskiego oddziału Maltańska Służba Medyczna prowadzą szkolenia z pierwszej pomocy, w tym także obsługi defibrylatora AED.

Odbyły się one już w Bęczarce i Krzyszkowicach, a w poniedziałek o godz. 17 można było skorzystać z takiego w Głogoczowie (w budynku szkoły). Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich,gminy miejskiej Kraków oraz województwa małopolskiego w ramach FIO Małopolska Lokalnie.

Defibrylatory AED są umieszczane w miejscach publicznych tak aby dostęp do nich mógł mieć każdy i w razie potrzeby każdy mógł go użyć. W charakterystycznej zielonej półkolistej kapsule znajdziemy urządzenie, które może uratować życie osobie, u której doszło do nagłego zatrzymania krążenia.

W naszym powiecie AED spotkamy w Myślenicach, Dobczycach i Sułkowicach, oraz w Głogoczowie. W tej ostatniej miejscowości to mieszkańcy z własnej inicjatywy przeprowadzili wśród siebie zbiórkę pieniędzy na zakup urządzenia, dzięki czemu jest ono dostępne (na budynku strażnicy OSP).

Więcej: dziennikpolski24.pl

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account