Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Coraz częściej w powiecie mieleckim osoby będące świadkiem zatrzymania krążenia ruszają na pomoc i nierzadko - skutecznie! Być może to efekt tego, że kursy pierwszej pomocy, w tym organizowane przez Powiatową Stację Pogotowia Ratunkowego, są coraz powszechniejsze, więc coraz więcej mieszkańców wie, jak ratować życie.

- Kolejne kursy w mieleckiej stacji już w kwietniu - przekazuje Aneta Dyka-Urbańska, rzecznik prasowy mieleckiego pogotowia.

Kolejne dwa spotkania z mieszkańcami odbędą się 10 i 19 kwietnia o 16.30. Przez około 4 godziny grupy będą się uczyć resuscytacji, m.in. z użyciem automatycznego defibrylatora zewnętrznego, czyli AED.

- Choćby ostatni przypadek, gdy strażnicy miejscy, zresztą świeżo po szkoleniu u nas, skutecznie użyli urządzenia i ocalili życie mężczyźnie w Urzędzie Miasta, pokazał, że taka wiedza może się okazać przydatna w każdej chwili. Zresztą po tej sytuacji pytań mieszkańców o kurs instruktażowy używania AED było naprawdę dużo. Ludzie nie chcą stać bezradnie w takiej sytuacji, tym bardziej, że urządzeń AED jest coraz więcej. Powiat zakupił je np. do szkół i starostwa - mówi Paweł Pazdan, dyrektor pogotowia ratunkowego w Mielcu.

Czytaj więcej: hej.mielec.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account