Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Szpitalne Oddziały Ratunkowe wcale nie muszą być deficytowe, o czym świadczą przykłady SOR-ów, które radzą sobie dobrze. Wszystko zależy od organizacji i sposobu zarządzania - przekonują specjaliści.

Według prof. Jerzego Roberta Ładnego, konsultanta krajowego w dziedzinie medycyny ratunkowej, istnieje duża szansa, że oddziały ratunkowe przestaną przynosić straty. Wpływ na to będzie miało także dokładne raportowanie wykonanych procedur do NFZ.

- Na bilansowanie wpływa sprawiedliwe rozliczenie wewnętrzne kosztów w szpitalu, czyli kosztów jakie ponosi oddział ratunkowy na rzecz innych oddziałów szpitala. Chodzi o dokładne rozliczanie kosztów w sytuacji, gdy pobyt pacjenta w SOR zakończony jest hospitalizacją w innym oddziale lecznicy, a SOR - pomimo nakładu sił i środków - nie będzie mógł rozliczyć pacjenta bezpośrednio - wyjaśnia prof. Ładny.

Wskazuje, że należy wtedy odliczyć od kosztów SOR-u koszty personelu, diagnostyki obrazowej, laboratoryjnej, materiałów opatrunkowych i drobnego sprzętu zużytego dla pacjentów przekazywanych na oddziały szpitalne, gdzie świadczenia udzielone choremu są później rozliczane przez docelowy oddział w którym kończy się hospitalizacja.

Czytaj więcej: portalsamorzadowy.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account