Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zapowiadane przez nowego dyrektora puławskiego SP ZOZ zmiany wchodzą w życie. Obsada karetki pogotowia obsługującej gminę Kazimierz Dolny zmalała do dwóch osób. Przeciwko tym zmianom opowiedziało się około 13 tysięcy mieszkańców.

Od połowy grudnia w karetce obsługującej Kazimierz Dolny i okolice jeździ tylko dwóch ratowników, z których jeden jest kierowcą.

To część reformy puławskiego pogotowia polegającej na znacznym ograniczeniu ilości etatów oraz element „programu naprawczego”, który został zaakceptowany przez zarząd i radę powiatu. Władze wyraziły zgodę na ten ruch wbrew woli mieszkańców, którzy swoimi podpisami wyrazili sprzeciw wobec zwolnień w pogotowiu.

– Redukcja obsady karetki to dla nas smutna informacja. Rada zademonstrowała, że nie liczy się z protestem wyrażonym w petycji podpisanej przez prawie 13 tysięcy mieszkańców powiatu. Rządząca koalicja PSL-PiS za nic miała sobie wolę tak licznej grupy i bezpieczeństwo obywateli – mówi Marcin Pisula, radny PO.

Czytaj więcej: dziennikwchodni.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

sheep
+5 #1 sheep 2015-12-22 16:41
"program naprawczy" to brzmi jak głęboka ironia, to działanie przeciw społeczeństwu, niestety ktoś próbuje "zaoszczędzić" na ratownictwie, szkoda że nie na wypłatach dyrektorów, albo na zwolnieniach lekarzy z PRM
Zgłoś administratorowi
Leon
+7 #2 Leon 2015-12-25 15:56
Prędzej czy później nastąpiło by to,ale powinno to sie nazywać inaczej a nie program naprawczy w którym ZOZ będzie miał więcej pieniędzy dla lekarzy albo na łatanie dziur w szpitalu.
Zgłoś administratorowi
zzprmbstok
+4 #3 zzprmbstok 2015-12-28 11:14
Skoro tzw program naprawczy to:
-czy pieniadze zostana przesuniete na ty 2 ratownikow ktorzy beda pracowac teraz za 3?
-jezeli naprawczy to dlaczego utrzymuje sie zespoly S(stawka lekarza od 50zł/h w gore)
-dlaczego nie zostaje wprowadzany system „randez-vous” który jest tanszy i wydajniejszy?
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account