Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Trzy szpitale w Łodzi wybudują szpitalne oddziały ratunkowe. Jeden jest już prawie gotowy. W szpitalu „Matki Polki” powstanie SOR dla dzieci, ale jeszcze nie wiadomo kiedy.

W Łodzi podwoi się liczba szpitalnych oddziałów ratunkowych. Izby przyjęć, które działają w szpitalu im. Barlickiego, Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. WAM przy ul. Żeromskiego oraz w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi zostaną przebudowane na SOR-y. Oznacza to, że życie i zdrowie pacjentów będzie ratowane w sześciu tego typu oddziałach. Jeden jest już prawie gotowy.

Naszym marzeniem jest wybudowanie nowego SOR-u, ale możliwości finansowe pozwalają nam na razie na modernizację izby przyjęć na SOR. Prace niebawem mają się zakończyć - mówi dr Wiesław Chudzik, dyrektor szpitala im. WAM w Łodzi. reklama Przebudowa izby przyjęć na SOR w szpitalu przy ul. Żeromskiego rozpoczęła się kilka miesięcy temu. Podczas prac pacjenci, którzy potrzebowali pomocy doraźnej, byli przyjmowani w izbie przyjęć na pl. Hallera. Nie wszyscy jednak wiedzieli o zmianach i nocami przy szpitalu na Żeromskiego ustawiały się kolejki chorych. - Nie mogliśmy odsyłać wszystkich do izby przyjęć na Hallera, dlatego także u nas specjalnie dyżurował lekarz - dodaje dyrektor Chudzik. Dr Konrad Walczak przyznaje z kolei, że dzienne obłożenie izby przyjęć w szpitalu przy ul. Żeromskiego wynosiło niekiedy nawet 150 osób.

Czytaj więcej: dzienniklodzki.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account