Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W Skwierzynie huczy o ewentualnej likwidacji szpitala. - Może do tego dojść, jeśli międzyrzecki szpital zabierze nam pogotowie. Jego rada nadzorcza podjęła już decyzję w tej sprawie. To wrogie działania wobec naszej placówki - twierdzi prezes skwierzyńskiej lecznicy Zdzisław Beneda.

W powiecie międzyrzeckim kontrakt na ratownictwo medyczne ma szpital z Międzyrzecza. Mimo to trzy gminy z północnej części powiatu - Skwierzynę, Bledzew i Przytoczną - obsługują skwierzyńskie karetki. Jak to możliwe? Skwierzyński szpital jest podwykonawcą usług w zakresie pogotowia. Zdaniem Benedy, międzyrzeczanie chcą zerwać umowę i wprowadzić do Skwierzyny własne pogotowie. Dowodem jest właśnie budząca kontrowersje w Skwierzynie uchwała rady nadzorczej. A także nieoficjalne informacje o tym, że lecznica z Międzyrzecza ponoć wynajęła już w Skwierzynie garaże na swoje karetki i lada dzień zamierza uruchomić tam własną podstację.

- Nie możemy się na to zgodzić. Załogi z Międzyrzecza będą przewozić do tego miasta pacjentów z naszego terenu, co uderzy w szpital - komentuje lekarka Petra Śmigielska ze Skwierzyny. Stawką jest także praca dla 13 ratowników ze Skwierzyny. - Nie mamy żadnych oficjalnych informacji. Jeśli powstanie u nas podstacja szpitala w Międzyrzeczu, wszyscy idziemy na bruk - mówi ratownik Grzegorz Kolba.

Czytaj więcej: gazetalubuska.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account