Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ratownicy medyczni piszą do premier z prośbą o pomoc w sprawie obowiązkowych egzaminów dla kierowców karetek. "Domagamy się podjęcia natychmiastowych działań zawieszających to rozwiązanie" - zaznaczają ratownicy w piśmie, do którego dotarł reporter RMF FM Grzegorz Kwolek. Na mocy nowych przepisów muszą przechodzić kosztujące nawet 3 tysiące złotych kursy. Apelują do Ewy Kopacz, by doprowadziła do przygotowania nowej ustawy.

Ratownicy proszą o pilne przygotowanie przepisów, które zwolnią kierowców ambulansów medycznych z obowiązku ponoszenia kosztów kursu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. To efekt wchodzącej właśnie w życie nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami, przygotowanej przez grupę posłów PSL. W tej nowelizacji obowiązek odbycia takich kursów zdjęto ze wszystkich formacji mundurowych - policji, straży pożarnej, czy BOR, ale nie z ratowników medycznych.
Urzędnicy z ministerstwa infrastruktury, pytani przez reportera RMF FM o powód, dla którego kierowcy ambulansów muszą przechodzić kosztujące nawet 3 tysiące złotych kursy. odpowiadali, że ratownicy "nie upomnieli się o swoje". Wiceminister Paweł Olszewski zapewniał, że w trakcie prac w Sejmie "nie zgłaszali tego typu postulatów". W dodatku, według resortu, służby mundurowe przechodzą wewnętrzne szkolenia z prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych, a ratownicy nie.

Środowisko ratowników medycznych jest oburzone takim postawieniem problemu. W każdej dobrze funkcjonującej demokracji system tworzenia prawa musi być oparty na sprawiedliwości społecznej i równym traktowaniu wszystkich grup społecznych, w tym również zawodowych. (...) Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju w sposób ignorujący potraktowało środowisko ratowników medycznych, stanowiące filar systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. Postrzegamy to jako arogancję wobec grupy zawodowej ratowników medycznych i kierowców ambulansów medycznych - czytamy w piśmie.

Więcej: rmf24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

sheep
+2 #1 sheep 2015-09-13 11:06
...obok białego miasteczka w warszafce powinno wyróść również czerwone...
Zgłoś administratorowi
markus99
0 #2 markus99 2015-09-20 18:33
A ja myślę że wcale nie chodzi o ratowników tylko o kierowców, pamiętających czasy komuny gdzie kierowca był ważniejszy od lekarza.Ratowni cy się ciągle dokształcają i nie ma z tym problemu nawet z pozyskaniem uprawnień do kierowania ambulansem tylko problem dotyka grupy gdzie edukacja się skończyła w 80-tych latach, trzeba było się uczyć panowie , śmialiście się jak ja się uczyłem
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account