Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

ImageInwestycja w salę nadzoru intensywnej opieki nad noworodkiem w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. A. Gębali w Lublinie może się opóźnić. Placówka wyłączyła z przedmiotu przetargu na opracowanie projektu przebudowy SOR i izby przyjęć część noworodkową.

- Nastąpiła modyfikacja warunków przetargu – mówi Agnieszka Osińska, rzecznik placówki. – Kwestia powstania sali intensywnego nadzoru będzie jeszcze dyskutowana, ale dziś wycofujemy się z niej.

Zamiarem placówki była poprawa warunków leczenia najmniejszych noworodków z najbardziej poważnymi schorzeniami i tym samym uzyskanie wyższego – III-go stopnia referencyjności placówki. Wyższy stopień referencyjności wiąże się także z innym sposobem rozliczania procedur neonatologicznych z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dzieci muszą być bowiem leczone na oddziale intensywnej terapii.

Na razie placówka przebuduje szpitalny oddział ratunkowy i izbę przyjęć. Inwestycja jest związana z wymogami dostosowania placówek medycznych do wymogów sanitarnych określonych przez Ministerstwo Zdrowia.

-Na razie wszystko jest w fazie projektu, dlatego nie można określić kosztów - mówi Agnieszka Osińska.
Dziecięcy Szpital Kliniczny dysponuje 405 łóżkami, zgromadzonymi w 18 wysoko specjalistycznych klinikach - oddziałach. Rocznie realizuje ponad 26 tys. hospitalizacji, wykonując w tym samym czasie ponad 6 tys. operacji oraz 600 tys. badań diagnostycznych. W strukturze szpitala funkcjonuje poliklinika, skupiająca 24 specjalistyczne poradnie, w których rocznie udzielanych jest ponad 100 tys. porad lekarskich. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na leczenie szpitalne w roku 2010 wynosi 77, 49 mln zł. Największe umowy są na chirurgie dziecięcą i anestezjologie i intensywna terapię. Szpital udziela świadczeń medycznych dla dzieci w zakresie m.in. kardiologii, neurologii, endokrynologii, chorób płuc, onkologii i hematologii. Realizuje szereg programów zdrowotnych, w tym leczenia białaczki, czy przedwczesnego dojrzewania płciowego u dzieci.

Źródło: medicalnet.pl

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account