Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

ImagePhysio Control wyposażył w defibrylatory Lifepak około 800 karetek na 1,4 tys. funkcjonujących w Polsce. Sieć medycznych stacji odbiorczych w systemie Lifenet zwiększyła się do 55. Łącznie 200 defibrylatorów na 80-ciu SOR-ach może transmitować dane w systemie.

System pozwala na zdiagnozowanie stanu pacjenta jeszcze w warunkach przedszpitalnych i skierowanie do najbliższego oddziału kardiologii interwencyjnej, jeśli konieczne jest wykonanie zabiegu angioplastyki. Ratownicy mogą już na tym etapie podać odpowiednie leki, a równocześnie chory może być bezpośrednio przetransportowany do ośrodka specjalistycznego, z pominięciem wykonywania dodatkowych badań w szpitalu rejonowym.

Według firmy w systemie następuje pełne odwzorowanie stanu faktycznego pacjenta z eliminacją zakłóceń i szumów. System umożliwia archiwizowanie transmisji w pamięci (na dysku komputera) wraz z komentarzami lekarza oraz retransmitowania ich do innych miejsc (stacje Lifenet, fax, komunikatory, Internet). Dane z defibrylatorów z ponad 41 procent zakontraktowanych karetek mogą być transmitowane do medycznych stacji odbiorczych.

Physio-Control jest pionierem w technologii defibrylacji, jednym z głównych dostawców defibrylatorów oraz urządzeń przeznaczonych do leczenia nagłego zatrzymania akcji serca. Jest działem Medtronic, firmy międzynarodowej o amerykańskich korzeniach oferującej technologie medyczne dla osób cierpiących na przewlekłe choroby. W Polsce Medtronic oferuje m.in. kardiowertery, stymulatory serca, defibrylatory.

Źródło: medicalnet.pl

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account