Cud narodzin!!

 • karolcia109
 • karolcia109 Avatar Autor
 • Gość
 • Gość
2008/11/16 09:49 - 2008/11/16 09:50 #1529 przez karolcia109
Cud narodzin!! was created by karolcia109
Witam, heh ostatnio zastanawiałam się jakie jest to przeżycie dla Was mężczyzn Ratowników kiedy na wyjeździe trafia się poród??:P Na początku na pewno jest ogromny strach ale później ogromna duma bo przyjęcie na świat nowego życia to najcudowniejsze uczucie:silly:
Pozdrawiam karolcia109;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/11/16 14:18 - 2008/11/26 06:25 #1531 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:Cud narodzin!!
Witam Cię karolcia108 , odebrałem osobiście kilka porodów z lekarzem i bez lekarza , pierwszy raz , kiedy było trzeba odebrać poród był pewien stres , czy się uda z drżącymi rękami odebrać , ale jakoś uspokoiłem się i było dobrze gdzie niezwłocznie przewieźliśmy szczęśliwą Mamę z dzieckiem do szpitala . Ostatnio jak pamiętam .odbierałem poród z kolegą Oskim z naszej stacji obecnie jest RM , był z nami lekarz chirurg i o dziwo , to on wpadł w panikę gdzie ja opanowałem sytuacje i odebrałem poród Matce zaledwie 16-sto letniej , o dziwo urodziła bez problemów i komplikacji . Oczywiście lekarz nawet nie potrafił ubrać noworodka w kaftanik i owinąć w pieluchę tetrową , tłumacząc się tym , że ma już w miarę dorosłe dzieci . karolcia108 , nie bójcie się porodów , ale bójcie się powikłań , jakie mogą wystąpić przy porodzie . Pozdrawiam Ciepło Wszystkich . Karolcia , ten bobasek dla Ciebie - Symbolicznie .
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • karolcia109
 • karolcia109 Avatar Autor
 • Gość
 • Gość
2008/11/16 15:34 #1533 przez karolcia109
Replied by karolcia109 on topic Odp.:Cud narodzin!!
Witaj Tytus :laugh: !! Widzę, że ty już obeznany jesteś w porodach..Fajnie , że nie jest to dla Ciebie nic strasznego bo dla nas kobiet ważne jest to żeby w takim momencie nie latał przerażony ratownik ( bo poród w karetce nie jest dla nas niczym przyjemnym :S ). Ale super, że miałeś możliwość uczestniczyć w tak wielkim cudzie narodzin małego życia:P
Pozdrawiam karolcia109

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/11/16 16:54 - 2008/11/16 16:56 #1535 przez ricko1st
Replied by ricko1st on topic Odp.:Cud narodzin!!
Witam!
Muszę \"pochwalić się\",że również dostąpiłem kilkunastokrotnego (samodzielnego i w obecności lekarza) zaszczytu uczestniczenia w porodzie ulicznym (tak się to \"wydarzenie karetkowe \" w fachowej nomenklaturze nazywa) i podobnie jak kol. Tytus za pierwszym razem lekki cykorek,później świadomość,że jak nie ja to nikt wystraszonej,ale szczęśliwej mamie nie pomoże.
Głęboki wdech i do roboty, a później....pierwszy płacz noworodka,łezki szczęścia Matki i najpiękniejsze słowa jakie można usłyszeć w ambulansie po dobrze wykonanym zadaniu: DZIĘKUJĘ.
Może to głupie i mało profesjonalne (a może i takie nie męskie),ale łezka szczęścia zakręciła mi się też w oku.
Tak wyglądał ten mój pierwszy samodzielny poród.
Jeszcze jedno-Tytus ma rację sam poród jest do \"przeżycia\" gorzej z wszelkiej maści komplikacjami.
Pozdrawiam.

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/11/16 17:37 - 2008/11/26 06:31 #1537 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:Cud narodzin!!
Witam Cię karolcia108 , ja pracuję w pogotowiu od 1976 roku , więc takie sprawy nie były nam obce , od pierwszego odebrania przeze mnie porodu , nie robiło na mnie wrażenia , ale gdy miałem sam odbierać poród i to w mieszkaniu przyszłej Matki , to był dreszczyk i stres , czy ten poród będzie udany i bez powikłań , bo wtedy na pewno bym dostał ze strachu sraczki , ale było wszystko dobrze i przy następnych porodach samodzielnych było już lepiej , co nie oznacza , że mniej się bałem powikłań . Pozdrawiam

witam rickost1 , gratuluję Ci odebrania samodzielnie porodu , z porodami jest podobnie jak z chorobami , zawsze pierwszy raz jak podchodzisz do pacjenta samodzielnie bez lekarza , jest stres i panika jak coś się zaczyna dziać niepokojącego . Poród jest inną kwestią , bo jest to fizjologia nie zachorowanie , a większym jeszcze stresem jest chwila gdzie sami jedziecie do pacjenta bardzo chorego i strach jest podwójny , że możecie coś przeoczyć i może się coś nie udać , wtedy jest ból połączony ze strachem i odpowiedzialnością , która na was spoczywa . Tak , że trzeba myśleć przy tym co się chce zrobić przy pacjencie i jaką decyzję w danej sytuacji podjąć , bo jest to bardzo ważne . Można również przy waszych wątpliwościach wezwać lekarza , to nie żaden wstyd , a wychodzisz bardzo obronną ręką .rickost1 , wiem , że pracujesz również długo w tej profesji i wiesz , że to o czym piszę jest prawdą . Długo nie widziałem Cię stary druhu na stronce . Pozdrawiam ciepło . ricko1st , te bliźniaczki dla Ciebie , też Symbolicznie za odebrane porody .
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/11/17 16:02 #1540 przez ricko1st
Replied by ricko1st on topic Odp.:Cud narodzin!!
Witam!
Tytus masz rację,że wyjazdy do chorego bez lekarza w zespole są dosyć stresujące,ale w przypadku porodu w grę wchodzi życie dwojga ludzi - matki i dziecka i dlatego wydaje mi się,że jest to stres w innym wymiarze.
Jak wspominałem ten mój \"chrzest porodowy\" z przed wielu lat pamiętam do dzisiaj właśnie dlatego,że był pierwszy, wszystkie późniejsze jakoś zatarły się w pamięci.
Nie mniej były one częścią mojej pracy i z każdym w tamtym okresie wiązały się jakieś przeżycia czy refleksje.
Pozdrawiam Cię również ciepło życząc jak najmniej wyjazdów.

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.236 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

  • zippek Avatar
  • kierowca karetki a wykształcenie
  • Witam. Jestem kierowcą ambulansu transportowego (transport medyczny), ale z racji tego że w firmie w której pracuję zmienił się niestety zarząd, będę musiał zmienić pracę bo tutaj nie wytrzymam. I mam pytanie, dotyczące pracy kierowcy w ratownictwie medycznym. Mam oczywiście prawo jazdy, i kurs na pojazdy uprzywilejowane, oraz KPP, ale nie mam tytułu ratownika medycznego (nie robiłem studiów w tym kierunku). Czy z takimi...
  • W Ratownictwo Medyczne / Rynek Pracy
  • 2022/12/18 17:49
  • opiniapubliczna1234 Avatar
  • Ankieta badawcza
  • Szanowni Państwo,  jestem studentką psychologii klinicznej i aktualnie przygotowuję moją pracę magisterską dotyczącą tematyki zdrowia psychicznego wśród Ratowników Medycznych. Z góry dziękuję za Wasze wsparcie i pomoc w uzupełnieniu skonstruowanej przeze mnie ankiety badawczej.  Link do ankiety:https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfpHA3PaICfkQ4hMC6c6XvcqS5McJxD4pseCWsHhS7a7Rd51w/viewform
  • W Ratownictwo Medyczne / Rynek Pracy
  • 2022/09/13 07:56

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account