Czy 13.10.2008 jest gorszy od 14.10.2008????

  • karolcia109
  • karolcia109 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
2008/10/15 06:22 - 2008/10/15 06:23 #1397 przez karolcia109
Witam, każdy pewnie się domyśla o co chodzi w tytule...Właśnie zastanawia mnie to czy Dzień Ratownictwa Medycznego jest gorszy od Dnia Edukacji Narodowej???W poniedziałek kiedy przypadało święto ratowników w telewizji, w radiu, w prasie cisza tak jakby takie święto nie istniało, a wczorajszy dzień wychwalany ponad wszystko nauczyciele mało w pióra nie obrosną.W telewizji, w radiu w prasie...mówią, piszą, pokazują!!!! A w czym ratownik jest gorszy od nauczyciela??Jeden uczy matematyki, polskiego, ratownik też uczy ale moim zdaniem ważniejszego przedmiotu w którym temat brzmi: Jak ratować ludzkie życie??. Egzamin końcowy zweryfikuje życie, kto był pilnym uczniem a oceną będzie uratowane ludzkie życie...Przykra jest dzisiejsza nasza rzeczywistość...:(
karolcia109

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/10/15 19:31 #1399 przez Tytus
Witam Cię Karolcia108 , jest różnica między Dniem Ratownictwa Medycznego , a Dniem Nauczyciela , ponieważ Dzień Ratownictwa Medycznego jest dniem , kiedy to Ratownicy sobie wywalczyli , żeby też obchodzić jak Nauczyciele czy inne zawody np. Dzień Stoczniowca , Hutnika , Górnika , czy też Strażaka i Policjanta , to tylko przykład nielicznych zawodów , które wymieniłem . Ja myślę , że jest różnica między Nauczycielami a Ratownikami , ponieważ to oni Ciebie i innych uczyli zawodu , a Ratownik nie uczy lecz RATUJE ŻYCIE LUDZKIE , może Ratownik uczyć w jednym przypadku , uczy się sam przez praktyki , które doświadcza od samego początku swojej kariery do jej końca , ale mniejsza o to , nie ważne czy Ratownicy Medyczni będą czy mają swoje Święto , ale ważne jest aby dobrze i z godnością wykonywali swój zawód , chcę przez to powiedzieć , żeby nie dać pożywki lekarzom , że źle wykonujecie swój zawód . POKAŻCIE WSZYSCY RATOWNICY MEDYCZNI , ŻE POTRAFICIE ZDOBYWAĆ ZAUFANIE U PACJENTÓW I ŻEBY WIERZYLI W WAS . ŁĄCZĘ POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/10/15 20:01 #1400 przez marcin1975rm
Replied by marcin1975rm on topic Odp.:Czy 13.10.2008 jest gorszy od 14.10.2008????
Tytus nie prowokuj swoimi wypowiedziami lekarzy do krytyki bo nie będzie ona konstruktywna.Na złośliwości mogą oni jedynie odpowiedzieć złośliwościami a po co to komu.Każdy ma swoje miejsce w szeregu i powinien je znać.Pomijając powyższe fakty chciałbym zaznaczyć,że obydwaj \"pielesimy\" w tym momencie poza tematem,który zaproponowała Karolina :S Ale to Ty zacząłeś :angry:

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • medicus
  • medicus Avatar
  • Gość
  • Gość
2008/10/15 20:09 #1403 przez medicus
Witam wszystkich, witaj Tytus:)

Chyba nie zrozumiałeś intencji jakie zawarła karolcia109 w swoim poście, Ja zrozumiałem bardzo dobrze :( ... i co najgorsze to jest to prawda... a o dniu strażaka czy policjanta, czy chociażby nauczyciela media bębnią na każdym kroku. Zdaje sobie sprawę z tego, że Ratownik medyczny jest nowym zawodem, jednak pomimo wszystko należy mu się szacunek podobnie jak innym zawodom w naszym kraju.
Piszesz, że my musimy udowadniać i pracować na swój wizerunek.... Tytus !!! robimy to już od kilku a nawet kilkunastu lat ... a ostatnie trzy lata zgodnie z prawem ( wejście Ustawy o PRM )a Ty tutaj zarzuciłeś stek niepotrzebnych słów które nic nikomu nie wyjaśniają i kompletnie nie odnoszą się do tematu...:S
Mam nadzieje, że rozumiesz o czym pisze. Naprawdę, nam ratownikom jest bardzo przykro, że w mediach nikt nie wspomniał o naszym Święcie, mało tego nawet nasi pracodawcy nie stanęli na wysokości zadania i nawet nie pokusili się o złożenie nam życzeń :blush:
ROZUMIESZ??????

P.S. Po Dniu Ratownictwa Medycznego czuje wielkie rozgoryczenie....:( , dobrze, że chociaż istnieją takie strony i chociaż tutaj można poczuć się jak u siebie :)

Pozdrawiam
medicus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/10/16 14:48 - 2008/10/22 17:33 #1406 przez Tytus
Witaj Marcin , przeczytaj dokładnie mój post , bo jak widzę to nie przeczytałeś go dokładnie , nie prowokuje swoimi słowami lekarzy , tylko napisałem , żeby ,,nie dawać pożywki lekarzom , że Ratownicy Medyczni nie potrafią bez lekarzy pracować \" , to miałem na myśli .

Witaj medicus , chyba się nie zrozumieliśmy , ale dojdziemy do tego . Otóż jak zauważyłem , to wszyscy mówią , że media nie wspomniały o Dniu Ratownictwa , nie mamy na media wpływu , wiemy wszyscy , że media co chcą to powiedzą i pokażą . W Szczecinie będą na obchodach media , ponieważ są zaproszone .Obchody będą w Szkole Ratownictwa Medycznego przy ulicy Wojska Polskiego , przy WSPR 24.10.2008r. o godz.11-tej . Ja myślę i zgodzę się z Tobą , że to nie jest wina mediów tylko pracodawców w danych jednostkach , że nie wyszli do mediów o Dniu Ratownictwa , jest to jak wiemy świeży zawód i nie muszą media o tym pamiętać , ale ministerstwo zdrowia , czy pracodawcy powinni . Jeszce raz przypomnę , że Dzień Ratownictwa Medycznego w zachodniopomorskim odbędzie się w Szczecinie w Szkole Ratownictwa Medycznego przy ul. Wojska Polskiego ( WSPR ), dnia 24.10.2008 r. o godz.11-tej . Na taki Dzień nie zaprasza się poszczególnych osób , kto ma czas i chce uczestniczyć w tym dniu , może zawsze przybyć . To , że pracodawcy nie złożyli Życzeń Ratownikom Medycznym , to świadczy o całej dyrekcji i tu się również z Tobą zgadzam . Łączę Pozdrowienia i Życzę samych sukcesów w pracy zawodowej .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.258 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account