Informacje które mogą pomóc ratownikom medycznym

Więcej
2020/08/04 19:28 #13018 przez WeRax
Witam,
Jestem studentem, który obrał sobie na pracę inżynierską stworzenie sytemu identyfikacji osób poszkodowanych. System ma dostarczać ratownikom najważniejszych informacji o poszkodowanym oraz przyśpieszyć proces zawiadomienia służb o wypadku.

Chciałbym was poprosić o odpowiedź na kilka pytań oraz dodatkowe spostrzeżenia.

-Jakie informacje są przekazywane ratownikom medycznym o poszkodowanym?
-Czy informacje o grupie krwi, wieku, chorobach przewlekłych i uczuleniach poszkodowanego są w stanie poprawić pracę ratowników oraz lekarzy?
-Jakie informacje o poszkodowanym są według was najważniejsze?
-Jakie elementy waszej pracy wymagają usprawnień?

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/08/10 17:48 #13020 przez daria666666
Replied by daria666666 on topic Informacje które mogą pomóc ratownikom medycznym
Czasem ratownicy nie mają żadnych informacji o poszkodowanym, dostają zawiadomienie, że ktoś leży w trawie nieprzytomny.
Jedną z pierwszych rzeczy o jakich powinien pomyśleć ratownik jest związana z jego bezpieczeństwem, czyli trzeba mieć na uwadze, że ta osoba może być chora na chorobę zakaźną.
Kolejną rzeczą są choroby rzadkie, przebyte operacje i nietypowe rzeczy dotyczące zdrowia danego człowieka, zazwyczaj wychodząc na dwór nikt nie nosi swojej dokumentacji medycznej, a ratownicy w pierwszej kolejności myślą o najpowszechniejszych stanach zdrowia, a nie tych rzadkich.
Najważniejsze są informacje których nie można zbadać lub nie widać tego gołym okiem: jeżeli pacjent ma cukrzycę, wszczepiony kardiowerter to może nosić opaskę. Informacje takie jak grupa krwi mogą być istotne tylko w wojsku. W szpitalu, aby przetoczyć krew, najpierw trzeba zrobić testy zgodności, a poza tym ratownicy nie mają uprawnień do przetaczania krwi.
A jeżeli chodzi o informacje zanim przyjedzie pogotowie, to najważniejszymi są dokładne miejsce poszkodowanego (nie w lesie obok drzewa), czy poszkodowany jest przytomny i czy oddycha, jakie poszkodowany ma objawy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.196 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account