szkoła

Więcej
2015/01/10 17:18 #11567 przez Hermitage
szkoła was created by Hermitage
Witam,

w tym roku kończę gimnazjum i mam problem z wyborem szkoły do jakiej się udam. Ciekawi mnie ratownictwo medyczne wiec kombinuję za wszelką cenę w tym kierunku. wiem, że teraz trzeba dostać się na studia. i w tym jest problem wiem, że liceum lepiej przygotuje do matury, ale nie daje mi żadnego zawodu wiec z dostaniem się na studia jest chyba gorzej. Tak? to kombinuję z technikum ale nie wiem jakie, aby dostać się na studia ratownictwa medycznego. Z ocenami też nie najlepiej z biologi w 1 kl dostałem 3. w drugiej 4 i teraz w tym półroczu 3 wiec nie wiem czy do tech/ licemum się dostanę. z chemi troche gorzej bo w 1 kl dostałem 2 lub 3 w drugiej 3 i teraz na te półrocze 3.

podsumowując:
interesuje mnie jedno do jakiej szkoły iść czy liceum czy technikum. Jak technikum to jaki kierunek jak liceum to może o profilu radownictwa medycznego ale najbliższe takie liceum jest daleko wiec ono odpada.

z góry dziękuje za odpowiedz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/01/19 17:29 - 2015/01/19 17:37 #11776 przez Bedzial
Replied by Bedzial on topic Odp: szkoła
Zadne technikum cie nie przygotuje do studiow na kierunku ratownictwo medyczne ani nie pomoze ci sie tam dostac. Jesli koniecznie chcesz isc na ratownika to idz do liceum ogolnoksztalcacego, za priorytet wez sobie przedmioty brane pod uwage przy rekrutacji na studia z ratownictwa medycznego i z tych przedmiotow zdawaj mature. Najszybsza i najlepsza droga. Ewentualnie mozesz pomyslec o jakims kierunku jak biol-chem ale jest to zbedne moim zdaniem.

Dobrze zdane matury z przedmiotow branych pod uwage i ewentualnie dobry wynik z egzaminow wstepnych zapewni ci miejsce na studiach. Znam ludzi co z marszu sie na studia na kierunku ratownictwo dostali ze srednimi ocenami wiec nie widze problemu jesli sie przylozysz.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hermitage

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/01/29 21:21 #11801 przez KARNISTER
Replied by KARNISTER on topic Odp: szkoła
B) eeee tam do technkum ić :angry: ogólniak ci nic nie da szkoda czasu, a w technikum jakiś fach łykniesz uderzaj w budowlankę ciężka , ale trochę praktyki i robota zawsze będzie. A jak robota to i kasa, a puzniej do Żyrardowa na płatne i gitara wielu tak zrobiło ....... :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/03/06 12:08 #11854 przez Melman
Replied by Melman on topic Odp: szkoła
I jak autorze? Podjąłeś już decyzję?
Ogólnie zgadzam się z Bedzialem, w tym wypadku, żadne technikum nie ma większego sensu. Co do klas profilowanych w liceum to też mam mocno mieszane uczucia bo zazwyczaj jest tylko szumna nazwa i dość niski poziom nauczania.
Skończ liceum z dobrymi wynikami i idź na studia jeśli chcesz być ratownikiem medycznym :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Hermitage

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/03/06 14:19 #11858 przez Hermitage
Replied by Hermitage on topic Odp: szkoła
Witam. dziękuje za odpowiedzi. Tak mam Wspaniałego pana od EDB Dawniej PO, który ciągnie mnie do liceum zdałem już jeden kurs PCK za udzielanie pierwszej pomocy. Nauczyciel powiedział że takich kursów zrobi mi więcej, ale mówi, że ratowników jest dużo i widzi mnie bardziej jako pielęgniarza. Mówi, że ratownik pracy nie znajdzie w co mu nie wierze gdyż ratownik nawet na SOR moze byc potrzebny. Będę się starał zostać ratownikiem jak się nie uda to zawsze są inny wyjścia np ratownik WOPR albo Policja lub straż pożarna. zawsze jest wyjście. Dobrze mówię?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/03/06 15:09 #11859 przez Melman
Replied by Melman on topic Odp: szkoła
Z tą pracą może mieć rację. Po pierwsze nie jest o nią łatwo, a zarobki nie są kosmiczne. Praca do lekkich też nie należy.
Tutaj warto iść jeśli czuje się, że to jest faktycznie to co chce się robić w życiu :)

Powodzenia!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.168 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

  • NenTum Avatar
  • Postępowanie z pacjentem urazowym
  • Witam, chciałbym się dopytać jak wygląda dokładny schemat postępowania z pacjentem urazowym. Na co szczególnie musimy zwrócić uwagą i co należy kontrolować. Jak zachować się w podstawowych przypadkach? Czego jeszcze można się dowiedzieć aby zachować się przy poszkodowanym jak najlepiej? Mówimy tutaj o pierwszej pomocy i kwalifikowanej pierwszej pomocy. Pozdrawiam, D. K.
  • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
  • 2022/05/30 18:16
  • NenTum Avatar
  • Postępowanie z pacjentem urazowym
  • Witam, chciałbym się dopytać jak wygląda dokładny schemat postępowania z pacjentem urazowym. Na co szczególnie musimy zwrócić uwagą i co należy kontrolować. Jak zachować się w podstawowych przypadkach? Czego jeszcze można się dowiedzieć aby zachować się przy poszkodowanym jak najlepiej? Pozdrawiam, D. K.
  • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
  • 2022/05/30 18:13
  • zaqq1577 Avatar
  • Ratownik medyczny - szczepienia
  • Pracuje na SORze. Mam pytanie odnośnie szczepień ochronnych, np. przeciwtężcowych na SORach. Czy ratownik medyczny może je wykonywać? Z tego wiem zmieniły się przepisy i już możemy: Art. 17. - [Obowiązkowe szczepienia ochronne] - Zapobieganie oraz zwalczanie zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. 6. 1 Obowiązkowe szczepienia ochronne przeprowadzają lekarze lub felczerzy, pielęgniarki, położne, higienistki szkolne i ratownicy medyczni, posiadający kwalifikacje,...
  • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Szpitalne Oddziały Ratunkowe (SOR)
  • 2022/01/17 08:55
  • Centro Medica Avatar
  • CENTRO MEDICA SP. Z O.O poszukuje pracowników na s...
  • W związku z rozwojem spółki poszukujemy angażującego się w pracę i lubiącego nowe wyzwania ratownika medycznego do wykonywania neuromonitoringu. Jesteśmy doświadczoną firmą medyczną, jedyną tego typu w Polsce, wykonującą usługi śródoperacyjnego monitorowania neurofizjologicznego IONM (neuromonitoring). Wykorzystujemy technologię lidera rynku z Niemiec, Inomed Medizintechnik GmbH. Poszukujemy do współpracy ratowników...
  • W Ratownictwo Medyczne / Rynek Pracy
  • 2022/01/12 12:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account