Policja a Pierwsza Pomoc

Więcej
2007/12/23 09:17 #384 przez rafi201
Policja a Pierwsza Pomoc was created by rafi201
Witam.

Mam pytanie:
Czy Funkcjonariusze Policji w przypadku przybycia na miejsce zdarzenia przed RM udzielają pierwszej pomocy?
Prawdopodobnie jest z tym, tak jak ze wszystkim - rożnie...
Ale to tylko moje domysły, a Wy wiecie jak to jest w praktyce dlatego zadaje Wam to pytanie...

Rafał

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/12/25 08:47 #386 przez ricko1st
Replied by ricko1st on topic Odp.:Policja a Pierwsza Pomoc
Witam!
Masz niestety rację\"rafi201\" różnie z tą pomocą bywa.
Nie mniej jest już trochę lepiej niż dawniej.
Są funkcjonariusze Policji,którzy \"nie boją się pomóc\",ale są i tacy którym \"samochód nie chciał zapalić\" i dlatego przyjechali ostatni.
Na szczęście Policja ma coraz więcej niezawodnych samochodów,a system szkolenia obejmuje i pierwsząpomoc przed medyczną.
Dlatego napisałem,że z tym udzielaniem pomocy jest co raz lepiej,oby tak dalej.
Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/12/26 17:46 #387 przez Ania82
Replied by Ania82 on topic Odp.:Policja a Pierwsza Pomoc
No faktycznie, jest różnie z udzielaniem pomocy przez funkcjonariuszy policji, ale zgodzę się z ricko1st, że jest coraz lepiej. Ostatnio natknęłam się na ogłoszenie, że przyjmą do oddziałów prewencji służby medyczne, więc może być jeszcze lepiej. I oby. Pozdrawiam.

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/12/29 22:01 - 2008/10/11 10:02 #397 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:Policja a Pierwsza Pomoc
Witam wszystkich Ratowników Medycznych po Świętach , chciałbym dać swoją opinie na temat Policji w udzielaniu 1-wszej pomocy w różnych sytuacjach zdrowotnych i nie tylko w wypadkach, otóż każdego mundurowego jest obowiązkiem udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu człowiekowi i nie tylko , otóż spotkałem się z przypadkiem , gdzie Policjant odebrał bezdomnej kobiecie poród przed przybyciem karetki na Dworcu PKP. w Kołobrzegu.Zrobił , to bardzo fachowo, za co otrzymał jakieś tam wyróżnienie , a kobieta po wyjściu ze szpitala otrzymała schronienie dla samotnych matek w Ośrodku dla Samotnych Matek z dziećmi. Tak , że każdy mundurowy miał przeszkolenie przedmedyczne w zakresie udzielania 1-wszej pomocy przedmedycznej , ale to różnie bywa jak piszecie, każdy wie jak udzielić pomocy , ale nie każdy pomaga i leci najlżejszą dla siebie linią wygody - wezwanie karetki.To samo jest z przechodniami, wiedza jak pomóc , ale wolą się nie dotykać , i wezwać karetkę lub ominąć bez wzywania. Panuje jeszcze u nas w Kraju pewna znieczulica , co do pomocy drugiemu człowiekowi , ale myślę , że czym częściej RM będą szkolili jak najwięcej młodzieży , to ta znieczulica zmaleje. Łączę Pozdrówka dla wszystkich.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/01/01 19:39 #408 przez Ania82
Replied by Ania82 on topic Odp.:Policja a Pierwsza Pomoc
Tytus napisał:

Panuje jeszcze u nas w Kraju pewna znieczulica , co do pomocy drugiemu czlowiekowi , ale mysle , ze czym czesciej RM beda szkolili jak najwiecej mlodziezy , to ta znieczulica zmaleje.

Tytus, ja myślę, że to nie znieczulica, tylko właśnie to, że ludzie nie umieją udzielać 1. pomocy i w związku z tym boją się, że mogą poszkodowanemu zaszkodzić, a co za tym idzie ponieść konsekwencje prawne. Ale miejmy nadzieję, że społeczeństwo coraz chętniej będzie się uczyć tego, co naprawdę jest ważne.
P.S.
Wszystkim użytkownikom forum życzę, aby ten Nowy Rok był jeszcze lepszy od tego, który minął. :)
Pozdrawiam.

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/01/05 08:22 #431 przez Bronq
Replied by Bronq on topic Odp.:Policja a Pierwsza Pomoc
Kiedyś spotkałem się z sytuacją, gdy mężczyzna podczas wypadku próbował udzielić pomocy swojej matce. Jednak policjant, który po chwili przybył na miejsce zabronił zbliżać się do poszkodowanej \"bo zaraz będzie fachowa pomoc, proszę się nie wtrącać\". Gdy ten zaczął prosić policjanta o to by on lub policjant udzielił pomocy, został skuty kajdankami. Matka zmarła na chwile przed przyjazdem karetki:( . Historia smutna, wydarzyła się dobrych kilka lat temu, mam nadzieję, że od tamtego czasu dużo się zmieniło.

Pozdr. Paweł

Zycie choc piekne tak kruche jest... zrozumial ten kto otarl sie o smierc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.294 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

  • arekpawel3 Avatar
  • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
  • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
  • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
  • 2023/12/05 09:41
  • ladybird23 Avatar
  • uprawnienia
  • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
  • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
  • 2023/10/30 12:39
  • Macias Avatar
  • Ratownik nie aktywny zawodowo
  • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
  • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
  • 2023/10/13 21:31
  • MichałS97 Avatar
  • Staż na bloku ?
  • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
  • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
  • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account