Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Prezes Fundacji Książąt Lubomirskich Jan Lubomirski wraz z małżonką Dominiką Kulczyk-Lubomirską oficjalnie przekazali w czwartek 27 grudnia karetkę ratunkową dla Szpitala Powiatowego w Bochni. Część środków została zebrana podczas Balu Charytatywnego, który odbył się na Zamku w Wiśniczu z okazji 10. rocznicy ślubu Państwa Lubomirskich.

Pomysł zakupu karetki powstał podczas zastanawiania się nad prezentem z okazji 10. rocznicy ślubu. - Pytani przez rodzinę, przyjaciół, znajomych, o to co chcielibyśmy dostać uświadomiliśmy sobie, że dużo większą przyjemność sprawiłoby nam to gdybyśmy dali, a nie dostali. Tym sposobem uznaliśmy, że w ramach prezentu poprosimy gości, żeby zamiast prezentować coś nam, wspólnie z nami sprezentowali innym coś co może się innym bardzo przydać. Akurat karetka jest czymś takim co - daj Boże - będzie służyło przez wiele lat, wielu ludziom - mówi Dominika Kulczyk-Lubomirska.

Na wyposażeniu bocheńskiego szpitala znajduje się obecnie dziewięć karetek. - Nasz szpital posiada bardzo prężnie działający system ratownictwa medycznego. Ta karetka bardzo wzmocni ten system i będziemy mogli realizować w szczególności transporty międzyszpitalne w celu pomocy ludziom, którzy wymagają tej pomocy również w innych placówkach - przyznaje Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Podarowany pojazd to ambulans transportowy wykonany na bazie samochodu marki Volkswagen Transporter Furgon z silnikiem 2.0 TDI i napędem na 4 koła. Dodatkowo wyposażony został m.in. w światła przeciwmgielne, alarm antywłamaniowy, lusterka regulowane elektrycznie, centralny zamek, wysoki dach, klimatyzacje, dogrzewacz, radio oraz dodatkowy akumulator. Ambulans posiada homologację wydaną przez Ministerstwo Infrastruktury jako specjalny - sanitarny.

Czytaj więcej, zdjęcia: bochnianin.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account