Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego wydał zgodę na wpisanie przyszpitalnego lądowiska w Nowym Sączu do ewidencji lądowisk Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Jak informuje dyrektor lecznicy – oficjalne otwarcie obiektu ma nastąpić jeszcze w tym miesiącu.

- Jak każda – tak i ta decyzja urzędowa – musi nabrać mocy prawnej. Liczymy, że już w połowie stycznia, będą mogły u nas lądować śmigłowce – poinformował Artur Puszko, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu. - Oficjalne otwarcie lądowiska nastąpi jeszcze w tym miesiącu.

Zaplanowano je z pompą. Na uroczyste przecięcie wstęgi zostaną zaproszone: władze miasta, radni, wojewoda i marszałek.

- Chcieliśmy zorganizować tę uroczystość w grudniu, ale w tamtym miesiącu były otwierane jeszcze dwa inne przyszpitalne lądowiska – powiedział Puszko.

 

 

Nowe lądowisko jest przystosowane do startów i lądowań śmigłowców o dopuszczalnej masie startowej do 5700 kg Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, Urząd Lotnictwa Cywilnego przeprowadziły inspekcje w których stwierdziły:

„Lądowisko przyszpitalne i jego dokumentacja odpowiada wymaganiom określonym w polskich i międzynarodowych przepisach prawnych i można w sposób bezpieczny rozpocząć jego eksploatację” – czytamy na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Prace trwały od czerwca ubiegłego roku. Koszt całego przedsięwzięcia opiewał na 2,5 mln zł z czego ponad dwa miliony sądecki szpital pozyskał z Unii Europejskiej.

Źródło: sadeczanin.info

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account