Jak zostać Ratownikiem

Więcej
2011/06/25 11:05 #6154 przez huda
Replied by huda on topic Odp: Jak zostać Ratownikiem

Słuchajcie mam pytanko: Czy da rade zostać Ratownikiem Medycznym z papierami mówiącymi o tym ale bez robienia studium albo studiów medycznych ?


Niestety (a może i stety ;) )Ratownikiem Medycznym bez szkoły nie da się zostać. Ale możesz zostać ratownikiem przedmedycznym. Jako wolontariusz w różnych organizacjach możesz szerzyć pomoc bo rozumiem że o to Ci chodzi.

A co do papierków to pamiętaj że liczy się Twoja realna wiedza a nie jakiś tam kurs. Abstrahując od Twojego pytania to pamiętaj że to nie zabawa bo tutaj chodzi o ludzkie życie.

I czy te kursy dają możliwość jeżdżenia w karetce ?

Żaden kurs nie da tyle wiedzy i praktyki co skończona szkoła a bez tego w karetce nie będziesz mógł jeździć.

Pozdrawiam i zachęcam do wybrania Ratownictwa Medycznego

ps. Ja też skończyłem szkołe o profilu informatycznym ;)


A ja bym tak bardzo nie zachęcała do wybrania ratownictwa medycznego. Żeby później nie było rozczarowania, że nie ma pracy. Chociaż ja mam nadzieję, że to wszystko się w końcu zmieni.

Pozdrawiam :)

if you don\'t live for something you die for nothing

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/25 12:32 #6155 przez kandek
Replied by kandek on topic Odp: Jak zostać Ratownikiem
Oczywiście kolego że są takie kursy po których jest się ratownikiem medycznym. Są ich dwa rodzaje:
1. 2-letnie w szkole policealnej
2. 3-letnie w na studiach licencjackich

Nie rozumiem tego - chcesz być informatykiem, ale dla podniesienia adrenaliny jeździć sobie wieczorami w karetce? Zrób sobie lepiej kurs spadochronowy.

podpis tymczasowy który ma minimum 20 znaków

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/26 04:22 #6156 przez Darth Vader
Replied by Darth Vader on topic Odp: O:Jak zostać Ratownikiem

Bo i po kursach jak i studiach/studium jest się Ratownikiem Medycznym ( przynajmniej można nosić takie same ciuchy i oznaczenia )

Ani się nie jest po kursach ani nie można nosić ciuszków z takimi samymi oznaczeniami.

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/26 04:35 #6157 przez marcin1975rm
Replied by marcin1975rm on topic Odp: Jak zostać Ratownikiem

Ale możesz zostać ratownikiem przedmedycznym.

Nie ma czegoś takiego. I tak naprawdę nikt z przedmówców nie odpowiedział na zadane przez HarcMetal pytanie. Ratownik to ktoś, kto ukończył kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy i dodatkowo jest członkiem organizacji współpracującej z systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne. Więc aby zdobyć ten tytuł zgłoś akces do takiej organizacji a następnie kurs KPP (przeszkodą może być spory koszt) i z dumą będziesz mógł używać tytułu ratownik. Oczywiście nie daje to możliwości jeżdżenia "prawdziwą" karetką, ale wyjazdy na zabezpieczenie imprez, kto wie...

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/26 09:23 - 2011/06/26 10:17 #6158 przez koszyczek112
Replied by koszyczek112 on topic Odp: Jak zostać Ratownikiem
witam zastanów się co będziesz robić po skończeniu szkoły ratownictwa medycznego czy nie dołączysz grona osób bez robotnych bo na prace w karetce małe szanse druga spraw to studium czy licencjat to nie są kursy po skończeniu szkoły otrzymujesz dyplon i tytuł ratownika medycznego a co się tyczy czerwonych ciuchów to one same nie chcą leczyć potrzebna jest też wiedza a zbiegie czasu doświadczenie chyba że podoba Ci sie praca na sor lub w izbie przyjęc bo tylko tam możesz pracować jako rm

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/26 13:54 #6159 przez HarcMetal
Replied by HarcMetal on topic Odp: Jak zostać Ratownikiem
Powiem tak co do wiedzy nie musicie mówić o tym bo to rzecz oczywista ;) ale co mi po wiedzy skoro i tak nie mogę jej w pełni wykorzystać nie mając uprawnień ;)

Co do ciuchów to niezależnie jaki kurs lub szkołę skończysz to i tak widać ludzi biegających w polarkach z napisem Ratownik Medyczny i to niezależnie od tego czy to po kursie 1 pomocy czy po studium medycznym tak samo do wyposażenia typu np. plecak i też wszędzie ma się eskulap ;) i każdy kto skończy kurs ma prawo to nosić :) ( kurs z dyplomem a nie jakiś tam np. gdy robi się prawo jazdy ). Jedynie doświadczenie i zakres obowiązków się zmienia.

Ktoś napisał o kursie i składaniu podań czy papierów i zgadza się ale składa się z tego co wiem po skończeniu kursów ;) kursy typu jak organizuje Owsiak lub ZHP i ZHR to kursy które już można kwalifikują do uczestniczenia w imprezach masowych mi chodzi o coś więcej ;) ale hmm myślę, że na początek i to było by dobre.

ZGADZA SIĘ NIE JEST TO ZABAWA BO CHODZI O ŻYCIE LUDZKIE I NIE MUSICIE MNIE W TYM TEMACIE POUCZAĆ ;)
I nie chodzi jak to ktoś tam napisał o zastrzyk adrenaliny a o spełnienie się ;) bo adrenalinę to na ringu mam gdy się boksuję ;)

pozdrawiam ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.345 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account