Kobieta ratownikiem medycznym

Więcej
2008/11/14 07:45 #1525 przez Aneczka
Replied by Aneczka on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
kobietom jest ciężko znaleźć prace jako ratownik med. sama jestem ratownikiem oczywiście bezrobotnym . mam nadzieje że się to sazybko zmieni bo naprawde przecież mamy wiedze i powołanie i co z tego jak niedaje nam się możliwośi wykazania.

[img size=150][/img]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/12/28 17:17 - 2008/12/28 17:18 #1694 przez Marta_Ratol
Replied by Marta_Ratol on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
Zgadzam się z Aneczką, i dlatego mam inny plan na siebie kończąc swoją Szkołe Policealną, po której zastanawiam sie nad wybraniem Szkoły Podoficerskiej Służb Medycznych w Łodzi , po spisaniu sie w kursie 7-miesięcznym maja tam dobre pieniazki wraz z oplacaniem wszelakich dobrobytów,a przede wszystkim jest duża aktywność fizyczna co bardzo lubie,noo i najważniejsze pełnisz role jako rat med. tylko musisz uwazać aby nie zarobic kulka w łeb na poligonie.Pewna dziewczyna dostala propozycje wyjechania do Afganistanu na 3 miechy,dobra kasa itd. ale oczywiście gwarancja powrotu stamtad jest zależna od przebiegu tego co się tam wydarzy... , prosze o wypowiedzi pań które miały basz maja styczność z wojskiem;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/12/28 22:24 #1695 przez Maciej S.
Replied by Maciej S. on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym

maja tam dobre pieniazki wraz z oplacaniem wszelakich dobrobytów


kapral (po ukończeniu szkoły) zarabia 2700zł brutto. Jest szansa na dochrapanie się plutonowego (2800zł brutto). Nie wiem co rozumiesz przez wszelakie dobrobyty - mieszkanie możesz dostać albo nie (jeśli dla lekarza w jw braknie dla Ciebie tym bardziej).

Po podpisaniu umowy mogą Cię rzucić gdzie chcą - moze to być np. jednostka na drugim krańcu Polski albo tzw. \"zielony garnizon\" w mieście, którego nazwę słyszysz pierwszy raz w życiu.

noo i najważniejsze pełnisz role jako rat med.


Może się okazać, że Twoja styczność z ratownictwem medycznym będzie zerowa. Ratownik pracuje na izbie chorych i zabezpiecza wf, strzelania, skoki spadochronowe itp. rzeczy. Mówiąc prosto - siedzisz na tyłku, nudzisz się i czekasz aż ktoś sobie coś zrobi. Jak się żołnierz skaleczy w paluszek przyklejasz plasterek. Jak się postrzeli i tak wzywasz 999.

Plusem jest niewątpliwie kasa natomiast praca jest raczej uwsteczniająca niż rozwijająca.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/12/29 12:02 #1696 przez rudolf
Replied by rudolf on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
Zgadzam się z Maciejem S...w tym wojsku to raczej tak różowo nie jest...mój kolega w woju działał jako rat med i tyle z tego, ze opatrywał otarcia i odciski...średnia perspektywa...:S
A tak wracając do tematu jestem rat.med z Wrocka...skończyłam medyk a potem licencjat co w sumie daje 5 lat...pracy dla nas nie ma, bo oczywiście kobiety...argumentów przetaczać nie będę bo w sumie wszyscy je znamy więc polemika nie ma sensu...
Karolcia109 piszesz, ze pomagać można wszędzie...i ok...ja przez rok pracowałam na neurologi, nie wspomnę ile się tam człowiek nadźwiga pracując z chorymi udarowymi, którzy raczej o figurę nie dbali, co mogą potwierdzić koledzy którzy jeżdżą w pogotowiu i z takowymi mają styczność...a teraz dostałam wymówienie, bo ratownik w trakcie kształcenie nie ma procesu pielęgnowania w programie. No proszę o litość, jakos przez rok to nikomu nie przeszkadzało...obleciałam cały Wrocław (dosłownie) i nigdzie nie ma pracy dla kobiety...w żadnym szpitalu nie chcą ratowników na oddziałach a SOR-y i izby przyjęć są obstawione (na niektórych też patrzą na kobiety krzywo)
więc pytam co w takiej sytuacji ma zrobić kobieta ratownik...:dry:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/12/29 14:26 - 2009/01/02 09:07 #1698 przez AlaRM
Replied by AlaRM on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
A ja pracuje w Pogotowiu Ratunkowym i jestem zadowolona :)
Pozdrawiam, dziewczyny głowy do góry!


- Szkoda, że nie rozwinęłaś swojej wypowiedzi, bo pewnie koleżanki były by szczęśliwe jakby mogły poczytać np. co to w tym Pogotowiu takiego wspaniałego dla kobiet RM i jak tam w ogóle się znalazłaś. Post nic nie wnoszący do tematu.

Dyspozytor



Co się robi?wszystko co należy do obowiązków RM i nie ma zmiłuj się jeśli chodzi o dzwiganie. Ciężka praca,teraaz może nie,jest się młodym nie ma się dzieci rodziny.A kiedys nadejdzie czas aby tą ową rodzinę założyć Ale praca bardzo ciekawa z adrenalinką,trzeba być żywiołowym i sprawnie postępować.To nie oddział że masz warunki,karetka jest mała i ciasna,a pacjenci ciężcy i grymaszący,cierpliwość i zrozumienie to chyba najważniejsze w tej pracy.A jak sie tu znalazłam?podanie na biurko pani kierownik,tyle...postura też się liczy.Chociaż bywają kobiety mniejsze ode mnie,a dźwigają za dwóch.pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/01/05 09:57 #1736 przez rudolf
Replied by rudolf on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
A w jakim mieście kolezanka pracuje?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.258 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account