Kobieta ratownikiem medycznym

Więcej
2008/07/22 18:58 #1134 przez Maciej S.
Replied by Maciej S. on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
mmmm a jak pacjent sie zabarykaduje i istnieje realne ryzyko, że sobie coś zrobi? Gdyby pani doktor nie \"otworzyła\" drzwi i czekała na policję to pacjent już by sobie wesoło dyndał na rurze. Dupochron być musi ale nie przesadzajmy zwłaszcza, że zagrożenia dla nas nie było. W przypadku pacjenta chorego psychicznie lepiej jest wezwać policję i czekać. Niekiedy sie niestety poczekać nie da.

Pamiętajcie bezpieczeństwo własne jest najważniejsze(fizyczne psychiczne i prawne)


Z prawem to jest tak, że można je interpretować różnie. Możesz pójść siedzieć za nieudzielenie pomocy bo pan sędzia spojrzy inaczej na przepis. Ot choćby w przypadku pacjenta z drzwiami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/22 20:56 #1140 przez Ania82
Replied by Ania82 on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
Maciej S. napisał:

Praca na SOR też jakaś super lekka nie jest zwłaszcza jak pijak szaleje po całym oddziale i ktoś go musi spacyfikować.

No zgodzę się z Tobą całkowicie, że praca na SORze też jest ciężka, ale zazwyczaj jest więcej osób, do których można się zwrócić o pomoc.
AlaRM napisała:

kiedyś słyszałam cytat? a mianowicie \"obity na traktory\" hmmm?

Odbiegając troszkę od tematu to już też przerabiałam... :P
Pozdrawiam.

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/23 16:12 #1142 przez huda
Replied by huda on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
witam

Nawiązując do tematu....otóż pracuję na stacji benzynowej i dość często tankują się u nas karetki i bardzo dużo dziewczyn w nich jeździ :)
Ale wogóle zauważyłam że na śląsku jest dużo dziewczyn/kobiet na karetkach :)

Pozdrawiam :P

if you don\'t live for something you die for nothing

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/23 19:19 #1143 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
Witam Cię AlaRM , z przykrością muszę powiedzieć , że jesteś w błędzie co do pacjentów psychicznie chorych , nie wiem , ale może u Was w jednostce stosuje się treningi na pacjentach , wiem , że jak jedzie się do pacjenta psychicznie chorego dyspozytor powiadamia Policję i Ratownicy w asyście Policji mogą wspólnie (ewentualnie) działać , jeżeli postępujecie inaczej i działacie tak jak tu nieliczni piszą , że kopa w drzwi , czy za manele i o glebę , to popełniacie przestępstwo , po drugie , jeżeli tak postępuje Ratownik Medyczny jak piszecie , to nie jest dla mnie Ratownik Medyczny , tylko SADYSTA , który chce się wyżyć nad (słabszym)tzn. na bezradnym , ponieważ w paru obezwładnia jednego , kto Was tego uczył w szkole , zgadzam się , że uczą samoobrony w szkołach RM , ale nie dlatego , żeby pastwić się nad PACJENTEM , od kiedy pacjenta traktuje Ratownik jak intruza , uważam , że nie jest to jego wina że choruje . Kończąc nie chcę dyskutować z takimi Ratownikami , którzy w tych Postach szczycą sie tym , że ktoś kogoś traktuje w brew zasadom Ratownictwa Medycznego . Pozdrawiam Ratowników z powołania .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/24 13:54 #1147 przez AlaRM
Replied by AlaRM on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
zgadza się.Ale cała sytuacja może dziać się na oddziale i co wtedy?na policje mamy czekać?jak pacjent się \"rzuca z łapami\" sorry!Od razu trzeba go obezwładnić żeby nie narobił jeszcze wiekszych szkód nam i innym. Na polecenie lekarza. Założenie kaftanu lub pasów.Z taka własnie opinia trzeba sie wstrzymac. Bo kto wie co się może dziać zza drzwiami lub zza kotarą.Nikt nie wie.Ewentualnie Twój dobry kolega ze zmiany.Różnie to bywa.Zachowania ludzkie nie znają granic.Więc moim zdaniem jesli zagraża mi niebezpieczeństwo.Bronie się. Lepiej nie prosić o zgode.A jeszcze lepiej o wybaczenie ;] ryzyk fizyk.pozdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/24 18:48 #1148 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
AlaRM , pracowałem ponad 10 lat w oddziale psychiatrycznym w Kołobrzeskim Szpitalu , ale zdarzenia mieliśmy również przed otwarciem oddziału psychiatrycznego gdzie musieliśmy sobie poradzić z pacjentem psychicznie chorym i nie koniecznie musieliśmy traktować go jak intruza , nie uważam też żeby w miejscu gdzie jest pacjent nie spokojny była przy nim jedna osoba z personelu , tak że jest to mało prawdopodobne , to o czym piszecie . Pozdrawiam wszystkich .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.203 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account