Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Największych problemów w jednostkach OSP gminy Kornowac przysparzają samochody. Pomimo, że są sprawne, jednak stare i wysłużone wymagają nieustannych napraw. Nowy pojazd pożarniczy szczególnie potrzebny byłby ratownikom z OSP w Łańcach, choć i strażakom z Rzuchowa przydałby się nowszy samochód.

Obecnie jednostki OSP istnieją w Kobyli, Łańcach, Rzuchowie i Pogrzebieniu i wszystkie posiadają samochody. Dotacje od państwa na swą działalność otrzymują jednak tylko dwie jednostki OSP w Łańcach i Kobyli, które są w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Obszar ich działania jest jednak szerszy i obejmuje nie tylko gminę czy powiat, ale całą Wspólnotę Europejską.

We wszystkich czterech jednostkach OSP w gminie Kornowac zrzeszonych jest 729 członków, w tym 179 członków czynnych (175 mężczyzn i cztery kobiety), 536 członków wspierających i 14 honorowych. Ponadto przy każdej jednostce istnieją młodzieżowe drużyny pożarnicze. W ośmiu sekcjach działa 52 członków, w tym 18 dziewcząt i 34 chłopców.

Więcej: nowiny.pl

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account