Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Niecodzienną akcję ratunkową mogli dzisiaj oglądać w samym centrum miasta mieszkańcy Przeworska. W pobliżu głównego skrzyżowania, przy placu Jana Pawła II, wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Śmigłowiec LPR został wezwany przez ratowników Stacji Ratownictwa Medycznego Falck Medycyna z Przeworska po tym, jak okazało się, że pacjent z rozległym zawałem potrzebuje specjalistycznej pomocy. Śmigłowiec przyleciał natychmiast z Sanoka. Niemożliwe było jednak, ze względu na zalegający śnieg, dowiezienie pacjenta na płytę stadionu przy ulicy Budowlanych, gdzie zazwyczaj w takich sytuacjach lądują helikoptery. Powiadomiona została straż pożarna i policja, a ruch uliczny został na chwilę wstrzymany.

Śmigłowiec mógł wylądować w najbardziej odpowiednim miejscu, czyli na jezdni ulicy Chopina, niedaleko placu Jana Pawła II. Jak poinformował nas koordynator Stacji Ratownictwa Medycznego Falck Medycyna Tomasz Baran, pacjent został odtransportowany na oddział kardiologii Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie.

Źródło: zycie.pl

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account