Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe otrzymało Ogólnopolski Certyfikat i Statuetkę "Rzetelni w Ochronie Zdrowia 2011" . Wyróżnienie zostało wręczone podczas uroczystej gali w Warszawie. Placówka została także wpisana do księgi "Polska Gospodarka 2011"

"Rzetelni w ochronie zdrowia" to konkurs ogólnopolski pod honorowym patronatem prezydenta Bronisława Komorowskiego i Parlamentu Europejskiego.

Certyfikat przyznawany jest zakładom opieki zdrowotnej oraz firmom działającym w sektorze medycznym, które na każdym etapie działania kierują się etyką, profesjonalizmem, rzetelnością oraz efektywnością zarządzania.

Organizatorzy bardzo dużą wagę przywiązują do propagowania wzorów godnych naśladowania. - Wyposażenie pogotowia w nowoczesny sprzęt, inwestowanie w profesjonalną kadrę, wprowadzenie zmian organizacyjnych - to wszystko przekłada się na sukcesy w ratowaniu życia, lepszą pomoc pacjentom, i jest pozytywnie oceniane przez zewnętrzne instytucje i obserwatorów - podsumowała Małgorzata Popławska, dyrektor pogotowia.

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe (KPR) kontynuuje tradycję i działalność Ochotniczego Towarzystwa Ratunkowego (założonego w 1891r.), pierwszej jednostki ratownictwa medycznego na ziemiach polskich. Do jego zadań statutowych należy niesienie pomocy medycznej przez zespoły ratownictwa w stanach nagłego zagrożenia życia i zdrowia oraz udzielanie świadczeń zdrowotnych w razie wypadku, urazu, porodu, nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia powodującego zagrożenie życia.

Zadanie te wykonywane są przez 36 zespołów wyjazdowych rozlokowanych w 15 punktach na terenie miasta Krakowa i poza jego granicami administracyjnymi. Personel medyczny pogotowia stanowią lekarzy różnych specjalności, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, dyspozytorzy medyczni, farmaceuci.

Źródło: gazetakrakowska.pl

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account