Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Coraz bliżej do budowy bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie. We wtorek 17 kwietnia miejscy radni mają zdecydować o przeznaczeniu na nią 1,75 mln zł.

Helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego stacjonuje w Gorzowie od listopada 2016 r. Obok szpitala wojewódzkiego przy ul. Dekerta ma jednak tylko bazę tymczasową. Za hangar robi ogromy "namiot", który stoi kiladziesiąt metrów od lądowiska.

Od kiedy "podniebna karetka" pojawiła się Gorzowie wiadomo było, że postanie tu docelowa baza dla helikoptera. Wiadomo też było, że po połowie złożą się na nią Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze i gorzowski magistrat. Według pierwotnych szacunków budowa bazy miała kosztować ok. 5 mln zł. Obie strony, a więc i marszałek, i prezydent wyłożyli już po 2,5 mln zł.

 

W lutym tego roku rozstrzygnięty został przetarg na wykonawcę bazy. Okazało się, że złożona oferta znacznie przekraczała przewidywaną kwotę. Trzeba dołożyć 3,5 mln zł. Połowę tej sumy już dał samorząd województwa. Teraz radni mają zdecydować, by 1,75 mln zł przekazało też miasto.

Czytaj więcej: gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account