Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pierwszy w Polsce system do transportu dzieci dotarł do WSPR w Poznaniu, dzięki wsparciu zaprzyjaźnionych firm kompletujemy dla wszystkich 24 ZRM specjalistyczny system KANGOOFIX, umożliwiający bezpieczny i komfortowy transport rodzica z dzieckiem.

Specjalistyczny system Kangoofix pozwala na bezpieczny i komfortowy transport dziecka w bezpośrednim kontakcie z rodzicami lub opiekunem. Do tej pory najmłodsi pacjenci w sposób bezpieczny transportowani byli dzięki matom pediatrycznym, zamocowanych na noszach głównych ambulansów. Rozwiązania technologiczne nie pozwalały na bezpośredni kontakt z rodzicem lub opiekunem.

 Znaczna część interwencji, które podejmują Zespoły Ratownictwa Medycznego w Poznaniu wymagają transportu dziecka do szpitala w celu kontynuacji diagnostyki i wdrożenia leczenia. Dla najmłodszych pacjentów sama interwencja Pogotowia Ratunkowego wywołuje ogromny stres, odizolowanie dziecka od rodzica lub opiekuna w celu zagwarantowania bezpieczeństwa podczas transportu zwiększa reakcje stresowe co ma przełożenie na przebieg medycznych czynności ratunkowych.

 

Profesjonalny system transportowy umożliwiający bezpośredni kontakt z opiekunem, gwarantujący maksymalny poziom bezpieczeństwa zapewni komfort i spokój psychiczny zarówno dla dziecka jak i opiekuna. Z informacji, które posiadamy jesteśmy pierwszą w Polsce instytucją wyposażoną w tak specjalistyczny system zapewniający bezpieczeństwo dla najmłodszych pacjentów.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu posiada aż 24 Zespoły Ratownictwa Medycznego, wyposażenie w niezbędne urządzenia jednego ZRM to koszt 1800 zł. Poszukujemy partnerów do realizacji i wyposażenia dalszych ZRM w Poznaniu.

Źródło, foto: www.ratownictwo.med.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account