Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Zestaw rurek LTRurka LT ( ang. laryngeal tube ) - jest doskonałym alternatywnym rozwiązaniem w stosunku do wentylacji przez maskę twarzową, maskę krtaniową lub dla procedur, gdzie intubacja dotchawicza nie jest konieczna.

Na fotografii po prawej stronie widać rurkę LT i sposób jej założenia. Jej dolny koniec jest umieszczany "na ślepo" (bez użycia laryngoskopu) w górnym odcinku przełyku powodując jego obturację po napełnieniu mankietu przełykowego. Mankiet napełniamy dołączoną do zestawu strzykawką na której naniesione są objętości powietrza w zależności od rozmiaru rurki. Balon górny uszczelnia nosogardziel. Wentylacja odbywa się przez otwór umieszczony pomiędzy balonem przełykowym a gardłowym. Zaletą jest jednoczasowe wypełnienie obu balonów (z j ednego podania).
Rurka LT w drogach oddechowych
 
LT dostępna jest w różnych rozmiarach: od noworodka do aż do osoby dorosłej. Rozmiar LT dobiera się na podstawie wzrostu pacjenta. Rozmiary kodowane są kolorem łącznika  - na fotografiach widać kolory łącznika.
 
Dostępne są również modele, wyposażone w otwór w balonie przełykowym służący do ewentualnego odsysania treści z przełyku oraz modele służące do zakładania rurki intubacyjnej (rurka intubacyjna wprowadzana poprzez LT)

Uwaga! Produkt dostępny w Ratowniczym e-Sklepie.

Kolor/Rozmiar
Przeznaczenie
PRZEŹROCZYSTY 0 < 5 kg
BIAŁY 1
5 - 12 kg
ZIELONY 2 dzieci 12 - 25 kg
ŻÓŁTY 3
nastolatki < 180cm
CZERWONY 4
dorośli 155 - 180cm
FIOLETOWY 5
dorośli > 180cm

Rozmiary rurek LT

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ta niewielka rurka już coraz częściej  spotykana jest w podstawowym wyposażeniu zespołów wyjazdowych. Stosując na szeroką skalę tego typu  rozwiązanie  utrzymanie drożności górnych dróg oddechowych w kryzysowych sytuacjach powinno przestać sprawiać trudności.
 
Ratownicy mając do wyboru tego typu alternatywę mieliby zapewniony większy komfort psychiczny.
 
Źródło: POLANEST ; notatki własne

Film instruktażowy w serwisie "YouTube" - intubacja rurką LT: King LT Insertion [ENG]

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account