Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
FAST 1 - system infuzji doszpikowejSystem Infuzji Doszpikowej F.A.S.T.1™
 
System Infuzji Doszpikowej F.A.S.T.1 pozwala na błyskawiczną infuzję doszpikową, która jest skuteczną drogą podawania stosowanych w resuscytacji płynów do krwioobiegu pacjenta. Ponadto, założenie wkłucia doszpikowego pozwala ominąć problem nieodłącznie związany z zakładaniem wkłucia dożylnego w przypadkach nagłych, a mianowicie trudności w zlokalizowaniu żył u chorego w stanie ciężkim.
 
ŁATWY
Umiejętności wymagane do obsługi systemu F.A.S.T. 1™ zostały dobrane do umiejętności potencjalnego użytkownika i jedynie minimalny trening jest potrzebny, aby zapoznać użytkownika z łatwymi w użyciu elementami systemu i prostą procedurą ich stosowania.
 
BEZPIECZNY
Mechanizm zwalniający F.A.S.T. 1™ bezpiecznie ustawia rurkę infuzyjną na kontrolowanej głębokości w szpiku kostnym. System F.A.S.T. 1™ jest całkowicie bezpieczny w użyciu dla personelu medycznego. Potężny mechanizm zgłębników kostnych w Prowadnicy cofa się automatycznie w uchwycie po uwolnieniu rurki infuzyjnej.
MOŻE BYĆ STOSOWANY WE WSZYSTKICH SYTUACJACH Z ZAKRESU RATOWNICTWA MEDYCZNEGO
System Infuzji Doszpikowej F.A.S.T. 1™ został skonstruowany tak, aby sprostać wymogom interwencji ratowniczych zarówno cywilnych, jak i wojskowych. Wszystkie jego elementy zostały zaprojektowane, by skrócić czas zakładania wkłucia do infuzji i umożliwić skuteczne leczenie pacjenta pomimo trudności spotykanych w ratownictwie.

SZYBKI
Podczas prób skuteczności systemu F.A.S.T. 1™, ratownicy przeprowadzający testy uzyskują dojście dożylne w 60 – 90 sekund. W doniesieniach z piśmiennictwa, użytkownicy – lekarze i ratownicy medyczni wskazują, że dojście dożylne można uzyskać w czasie krótszym niż około 90 sekund. Z kolei liczne udokumentowane badania wskazują, że założenie wkłucia dożylnego w warunkach pozaszpitalnych zajmuje zwykle od 90 sekund do 10 minut, a może potrwać znacznie dłużej.

SKUTECZNY
Infuzja doszpikowa, która stanowi zasadę działania systemu F.A.S.T. 1™, jest skuteczną drogą podawania stosowanych w resuscytacji płynów do krwioobiegu pacjenta. Ponadto, założenie wkłucia doszpikowego pozwala ominąć problem nieodłącznie związany z zakładaniem
wkłucia dożylnego w przypadkach nagłych, a mianowicie trudności w zlokalizowaniu żył u chorego w stanie ciężkim.

LECZENIE PŁYNAMI W RESUSCYTACJI
System Infuzji Doszpikowej F.A.S.T. 1™ może być stosowany do podania dostatecznej objętości
płynów, aby przeciwdziałać rozwojowi wstrząsu krwotocznego. Zwykła szybkość przepływu dla
soli fizjologicznej wynosi 30 ml / min przy wlewie grawitacyjnym oraz 125 ml / min przy użyciu mankietu do wlewów ciśnieniowych. Rezultatem naszego zaangażowania w stworzenie skutecznego systemu infuzji doszpikowej jest opracowanie F.A.S.T. 1™. System ten sprawdził się jako szybki, skuteczny, łatwy w zastosowaniu i bezpieczny w użyciu zarówno w warunkach ratownictwa w nagłych przypadkach poza szpitalem, jak i w szpitalu.
Źródło: paramedica.pl ; pełna informacja:  FAST1

Film instruktażowy w serwisie "YouTube" F.A.S.T.1
Źródło: paramedica.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account