Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xWolontariat

Więcej
2011/10/03 17:47 #6855 przez Gadzik
Gadzik stworzył temat: Wolontariat
Witam Serdecznie , Czy ktoś z Was orientuje się czy , Istnieje możliwość Pracy w Wolontariacie jako ratownik , w szpitalu lub na karetce pogotowia , oczywiscie za darmo , Pomagać ratownikom lub lekarzom ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/10/04 11:18 #6860 przez Patryk
Odp: Wolontariat
Dzisiaj byłem na stacji pogotowia ratunkowego i szef stacji powiedział, że od wielu lat nie posiadają wolontariuszy, bo trzeba im zapłacić, a kolejnym problemem jest wysoka wypadkowość i nie chcą brać pełnej odpowiedzialności za wolontariuszy, którzy są tylko wolontariuszami. Odesłał nas do dyrekcji SOR-u. Czyli o wolontariacie można zapomnieć. Był też taki chat organizowany z jakimiś ważnymi personami, który dotyczył wolontariuszy. Niczego konkretnego się nie dowiedziałem z tego (chyba nawet brałeś udział w tym chacie). Raczej o wolontariacie można zapomnieć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/10/04 13:07 #6861 przez ww61
Odp: Wolontariat
Spotkałem się z wolontariuszami na SOR czy Izbie Przyjęć.Widać wszystko zależy od podejścia dyrekcji zakładu.Praca w zespole karetki... w sumie dodatkowa osoba zorientowana w pracy nie zaszkodzi ale znów ten sam problem,kto wyrazi na to zgodę?Wolontariusze bardzo potrzebni są w hospicjach i jeśli chce się pomagać bliźniemu i być przy nim kiedy on tego bardzo potrzebuje z pewnością nie będzie problemu z wolontariatem
Pozdrawiam serdecznie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/10/17 20:44 - 2011/10/17 20:46 #6915 przez Ania82
Odp: Wolontariat
Witam.
Jako ratownik, bez dyplomu ratownika medycznego, do karetki raczej odpada, ponieważ po 1. nikt nie weźmie za Ciebie odpowiedzialności a po 2. jako ratownik masz małe pole do popisu. ;) No chyba, że nie dopisałeś i jako RM, wtedy szanse masz większe- ja zaraz po szkole byłam 2 tygodnie na wolontariacie- akurat nie mieli obstawy karetki i jeździłam w zespole 3 osobowym, z kierowcą i lekarzem.
Na oddziałach to zależy od dyrekcji- ale i tak większe szanse masz z dyplomem.

Patryk napisał: Dzisiaj byłem na stacji pogotowia ratunkowego i szef stacji powiedział, że od wielu lat nie posiadają wolontariuszy, bo trzeba im zapłacić


Wolontariat to jest praca za darmo, więc korzystny układ dla pracodawcy. ;)

Pozdrawiam.

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/10/17 20:50 #6916 przez damian2203
Odp: Wolontariat
hej, jestem od niedawna na tej stronce i tak przeglądam forum. Otóż na wolontariat dostać się jest ciężko ale nie jest to niemożliwe:P tak się składa że ja akurat jestem na wolontariacie i jeżdżę na zespole ,,S''. Prawda jest taka że teraz gdzie przynajmniej u nas zespół liczy 3 osoby: lekarz, kierowca- ratownik i ratownik każde ręce do pracy się przydadzą. Rozmawiałem ze znajomymi o wolontariacie i oni też mówili że szanse są nikłe. a jednak. myślę że szansa jest w małych miejscowościach. gdzie jest problem z ratownikami. A małe nie znaczy gorsze:)ważną kwestią jest odpowiedzialność. Każdy się nią zasłania, ale tak naprawdę w każdej umowie o wolontariat jest zawarty punkt że dyrekcja czy opiekun praktyk czy wolontariatu nie bierze odpowiedzialności za praktykanta / wolontariusza. A poza tym żeby iść na wolontariat pierwszym dokumentem o jaki pytają to specjalnie wykupione ubezpieczenie OC i NW. Myślę że odmowy wolontariatu wiążą się po prostu z lenistwem pracowników biurowych i dyrekcji a czasem niestety osób które zapomniały że człowiek przed dyplomem też chce się czegoś nauczyć w praktyce żeby nie robić błędów kiedy będzie już pełnoprawnym RM.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/10/18 09:26 #6917 przez Patryk
Odp: Wolontariat
W szpitalnych kadrach odmówiono mi wolontariatu. Jako, że jestem uczniem ratownictwa medycznego mogłem złożyć podanie o prywatną praktykę (poza konkursem) do ordynatora SOR-u. Ordynator powinien zezwolić na praktykę podpisując się na tym podaniu. Z podpisanym przez ordynatora podaniem kierujesz się do działu kadr. Z autopsji wiem, że lepiej skierować się z nim bezpośrednio do kancelarii, do kierownika kadr. Chodzi tu głównie o niekompetentność i celowe wprowadzenie w błąd przez pracowników kadr. Takie podanie mniej więcej wygląda w poniższy sposób:
Data, miejscowość
Imię, Nazwisko
Adres zamieszkania
Nr telefonu.
Adresat

W związku z podjęciem przeze mnie nauki w .................(nazwa szkoły)........ przy ul. .....(ulica, nr)......... w ....(miasto).... na kierunku RATOWNIK MEDYCZNY zwracam się z uprzejmą prośbą o wyrażenie zgody na odbywanie praktyki zawodowej w .....................(nazwa szpitala).......... przy ul. .......(nazwa ulicy)..... w okresie trwania nauki w roku szkolnym ..../...., ..../.... w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.
Z poważaniem


Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

  • ricko1st Avatar
  • Dodatek " Covidowy "
  • Czyżby nikt nie miał odwagi wypowiedzieć się w tym temacie ? No cóż widać Ci co wspomniany dodatek otrzymują wolą siedzieć na czterech literkach cicho bo... co by było jakbym się wychylił z jakąkolwiek odpowiedzią, a Ci z transportów... albo go dostają i " trzęsą portkami " bo jak coś powiem to pewnie mi go zabiorą... No tak, komuś udało się osiągnąć cel i jeszcze bardziej poróżnić tę naszą Brać Ratowniczą. Smutne !
  • W Ratownictwo Medyczne / Państwowe Ratownictwo Medyczne
  • 2021/01/08 18:29
  • Aleksandra Kozik Avatar
  • Medicover Sp. z o.o poszukuje Ratowników Medycznyc...
  • Drodzy, Medicover Sp. z o.o poszukuje Ratowników Medycznych do Przyzakładowego Centrum Medycznego Medicover we Wrocławiu. Oferujemy: - pracę na część lub cały etat, - zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenie bądź kontrakt gospodarczy, - pełne wdrożenie, - zgrany zespół i realne możliwości rozwoju. Nasze oczekiwania: - uprawnienia do wykonywania zawodu Ratownika Medycznego, - uprawnienia do kierowania pojazdami...
  • W Ratownictwo Medyczne / Rynek Pracy
  • 2020/11/30 15:23
  • Aleksandra Kozik Avatar
  • Medicover poszukuje Ratownika Medycznego do Poznan...
  • Drodzy, Medicover Sp. z o.o poszukuje Ratowników Medycznych do Przyzakładowych Centr Medycznych Medicover w Poznaniu. Oferujemy możliwość pracy stałej bądź dodatkowej w elastycznych godzinach. Oferujemy: •zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenie bądź kontrakt gospodarczy, •pełne wdrożenie, •zgrany zespół i realne możliwości rozwoju. Nasze oczekiwania: •wykształcenie medyczne kierunkowe, doświadczenie w pracy mile...
  • W Ratownictwo Medyczne / Rynek Pracy
  • 2020/11/27 11:42
  • Bolesław Avatar
  • WZW typ B / HBV a studia i praca w ratownictwie me...
  • Witam serdecznie Może dla niektórych poniższy post będzie bardzo śmieszny i niektórzy będą pisać że powinienem to sprawdzić przed podjęciem jakichkolwiek kroków.... ale proszę, potraktujcie moje zapytanie poważnie. Za tydzień rozpoczynam studia na kierunku - ratownictwo medyczne. Przeszedłem pierwsze podstawowe, kierunkowe badania lekarskie. Wszystko oczywiście jest w porządku. Dowiedziałem się że czekają mnie też badania...
  • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
  • 2020/09/25 19:55

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account