Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xOsoba niepełnosprawna dyspozytorem medycznym ??

Więcej
2009/11/12 14:12 #2534 przez dyspozytor
dyspozytor stworzył temat: Osoba niepełnosprawna dyspozytorem medycznym ??
Witam,

W ostatnich dniach do naszej Redakcji nadszedł list od naszego użytkownika. Autor tego listu zastrzegł sobie, ze chciałby pozostać anonimowy, jednak zgodził się na publikację jego treści. Poniżej zamieszczam fragmenty tego listu:

Chcielibyśmy bardzo pomóc tej osobie, dlatego zachęciliśmy ją do zgody na publikację tego listu:

Kolejny fragment listu od użytkownika:

Być może ktoś ma jakieś konkretne informacje w tym temacie, może gdzieś w Waszych stacjach pogotowia pracują osoby niepełnosprawne ??
Może wiecie jak to wygląda od strony prawnej, może są jakieś wyjątki dotyczące osób niepełnosprawnych. Przecież tyle mówi się w naszym
kraju o tworzeniu stanowisk i pomocy dla takich osób.
Czekam na wasze opinie i proszę o pomoc w imieniu naszego użytkownika.

Pozdrawiam :)


Zachodniopomorskie Ratownictwo Medyczne
Wiktoria Julia

www.ratownik-med.pl
www.eskumed.pl
www.karetki.ratownik-med.pl
www.sklep.ratownik-med.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/11/14 08:56 #2536 przez sox
O:Osoba niepełnosprawna dyspozytorem medycznym ??
Witam wszystkich...

Nie wiem jak to wygląda z prawnego punktu widzenia, ale idąc do szkoły na kierunek RM trzeba dostarczyć zaświadczenie do lekarz medycyny pracy (ewentualnie od zwykłego lekarza) w którym stwierdza że nie ma się przeciwwskazań do wykonywania zawodu. Osoba niepełnosprawna w tym stopniu na 100% by takiego zaświadczenia nie dostała. I tu mi się nasuwa wniosek że taka osoba nie może być ratownikiem medycznym więc dyspozytorem także nie.

Ja osobiście uważam że praca dyspozytora byłą by odpowiednia dla ratownika który uległ wypadkowi, człowiek który po mimo swojej tragedii nadal chce pozostać w środowisku ratowniczym musi mieć to coś w sobie i to coś będzie sprawiało że będzie wykonywał swoja pracę naprawdę dobrze i z pełnym zaangażowaniem.

Co do stażu pracy to moja opinia jest taka że wszystko można załatwić, trzeba tylko trochę rozsądku u ludzi którzy tym wszystkim zarządzają. Są kursy dla dyspozytorów więc w mojej ocenie staż pracy nie jest tak bardzo istotny.

Pozdrawiam :)

Człowiek który raz kogoś uratuje to bohater, człowiek który ratuje ludzi codziennie to ratownik medyczny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/11/14 19:36 #2544 przez Ania82
O:Osoba niepełnosprawna dyspozytorem medycznym ??
sox napisał:Z tego, co ja zrozumiałam, to Użytkownik ma właśnie taką sytuację, że skończył szkołę, pracował w zawodzie i uległ wypadkowi i nadal chce pracować, tylko jako dyspozytor.
A nie robić szkołę.
Spróbuję się dowiedzieć czegoś na ten temat.
A Użytkownikowi życzę powodzenia. :)

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/11/14 19:47 #2545 przez mangus
O:Osoba niepełnosprawna dyspozytorem medycznym ??
Witam.
Obawiam się, że nasze prwodawstwo jest nieubłagane i przeskoczenie pewnych rzeczy może okazać się niemożliwe. Pracodawca musiałby złamać prawo odstępując od pięcioletniego stażu. Chwała Użytkownikowi za to iż mimo własnego kalectwa nadal chce nieść pomoc innym. Co do punktów edukacyjnych - jedno drugiego nie wyklucza - wszak w zdażeniu ucierpiał kręgosłup a nie głowa więc wiedzę teoretyczna można przyswajać. Życzę powodzenia chociaż nie moge niestety pomóc.
Pozdrawiam.

mangus
[color=]Śmierć stabilizuje stan pacjenta[/color]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/11/16 18:27 #2559 przez sox
O:Osoba niepełnosprawna dyspozytorem medycznym ??
Tak ostatnio rozmyślałem na temat problemu "Użytkownika" i tutaj zgodzę się z mangusem że może to okazać się niemożliwe. Ale jeżeli "Użytkownik" chce pozostać w zawodzie może pracować na przykład w szkole ratownictwa medycznego, to jest chyba całkiem możliwe.

Pozdro :)

Człowiek który raz kogoś uratuje to bohater, człowiek który ratuje ludzi codziennie to ratownik medyczny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/11/17 09:31 #2561 przez ricko1st
O:Osoba niepełnosprawna dyspozytorem medycznym ??
Witam!
Tak na zdrowy rozum to specyfika pracy dyspozytorskiej nie wymaga aż takiej sprawności fizycznej.
Więc ( moim zdaniem ) wystarczy tylko odrobina dobrej woli ze strony dyrekcji wspomnianego Pogotowia i powinno się udać.
Owszem jest wymóg kilkuletniej praktyki w zawodzie, ale z doświadczenia wiem, że w szczególnych wypadkach udawało się go trochę nagiąć na korzyść pracownika.
Pozdrawiam.

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

  • Polianna Avatar
  • Co można robić w domu podczas przymusowej kwaranta...
  • Ja staram się nie rezygnować z ruchu. Dbam o siebie na wszystkie możliwe sposoby – jem zdrowo, wysypiam się i odpoczywam. W trosce o moje stawy zachowuję też aktywność fizyczną stosuję mojasilaruchu.pl/strefa-sprawnych-stawow pracuje nad zdrowymi nawykami – gdy skończy się pandemia, będę mogła normalnie i w pełnym zdrowiu wrócić do swoich obowiązków.
  • W Ratownictwo Medyczne / Ratowniczy Hyde Park
  • 2021/04/29 13:38
  • WIKTORIA15 Avatar
  • Zapytanie co do pracy
  • Witam! Mam pytanie do WAS odnośnie pracy po kursie KPP Myślałam o obstawie na meczach oczywsice tych niższych, młodziezowych wiece moze gdzie moge zgłosic/ aplikowac swoją kandydture? a moze ma ktos jakis pomysł dla mnie co moge w tych czasach robic, moze jednak ktos potrzebuje takiej osoby jak ja Lokalizacja LUBELSKIE Licze na wsze odpowiedzi
  • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
  • 2021/03/16 12:46
  • Centro Medica Avatar
  • CENTRO MEDICA SP. Z O.O poszukuje pracowników na s...
  • CENTRO MEDICA sp. z o.o. Poszukuje angażujących się w pracy i lubiących nowe wyzwania pielęgniarki/pielęgniarza lub ratownika medycznego do wykonywania neuromonitoringu. Jesteśmy doświadczoną firmą medyczną, jedyną tego typu w Polsce, wykonującą usługi śródoperacyjnego monitorowania neurofizjologicznego IONM (neuromonitoring). Wykorzystujemy technologię lidera rynku z Niemiec, Inomed Medizintechnik GmbH. Poszukujemy do...
  • W Personel systemu PRM / Ratownik Medyczny
  • 2021/02/25 10:00
  • Waginator Avatar
  • Ratownik,Licencjat Ratownik.Magister Ratownik i Le...
  • Witam. Przepraszam z góry za mój nick,ale mam pytanie do osób pracujących jako ratownicy lub posiadających wiedzę w temacie. UWAGA! Pytania są BARDZO TRUDNE.Nigdzie nie jestem w stanie znaleźć na nie odpowiedzi,może tutaj się uda: 1.Jeżeli chodzi o ratowników bez studiów bo dawnych szkołach policealnych,którzy pracują w zawodzie-czy mają mniejsze uprawnienia zawodowe niż licencjat/magister ratownictwa? Czy może zakres ich...
  • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
  • 2021/02/06 20:42

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account