Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xpraca w Panstwowej Strazy Pozarnej

Więcej
2008/07/03 17:07 #1055 przez moon
moon stworzył temat: praca w Panstwowej Strazy Pozarnej
Witam :)

Chcialabym dowiedziec sie jak to wyglada z praca ratownika medycznego w jednostce Panstwowej Strazy Pozarnej...czy w jednostkach pracuja ratownicy medyczni czy strazacy z uprawnieniem ratownikow??

Czy jest to uregulowane prawnie?

Jak to wyglada?

Z gory dziekuje ze odpowiedzi :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/04 15:29 #1061 przez Bronq
Odp.:praca w Panstwowej Strazy Pozarnej
Witam. Z tego co mi wiadomo w PSP ratowników med. jako takich nie ma. Są natomiast strażacy z uprawnieniami po odpowiednich szkoleniach, oni pełnią rolę ratowników niektórzy nawet jeżdżą karetkami Straży. Proponuję zajrzeć tu www.strazak.pl/forum/ w dziale Ratownictwo Med. (dział podrzędny) napewno znajdziesz coś na ten temat.

Pozdrawiam

Zycie choc piekne tak kruche jest... zrozumial ten kto otarl sie o smierc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/04 15:36 #1062 przez Tytus
Odp.:praca w Panstwowej Strazy Pozarnej
moon , z tego co wiem , to Strażacy udzielają pierwszej pomocy przed medycznej , ale nie chcę wprowadzać Cię w błąd , czy w Straży Techniczno - Chemicznej są Ratownicy med. Jestem za tym , żeby w każdej jednostce Straży Pożarnej i Techniczno - Chemicznej byli Ratownicy medyczni , ponieważ Ratownik Medyczny z pogotowia ratunkowego nie wszędzie może wejść do pacjenta , a Strażak niestety musi , pod warunkiem , że sam jest bezpieczny . Pozdrawiam wszystkich .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/02/06 13:16 #1847 przez nardan
Odp.:praca w Panstwowej Strazy Pozarnej
Witam!
Strażacy posiadają kurs wykwalifikowanej pomocy przedmedycznej, w straży nie ma jeszcze stanowiska pracy jako ratownik medyczny wszyscy są mają kurs i co trzy lata re certyfikacja zakończona egzaminem. jestem pracownikiem PSP i w czerwcu kończę szkołę ratownika medycznego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

  • serial Avatar
  • serial
  • Witajcie! jestem scenarzystą i reżyserem i razem ze współscenarzystką poszukujemy do anonimowych rozmów osoby chętne na zwierzenia ze swojej pracy i życia w pogotowiu przed rokiem 2002. Chcemy pokazać m in jak ciężka to praca i jak postrzeganie jej przez ludzi nie zawsze jest sprawiedliwe. Miła atmosfera rozmowy w pakiecie :) Jeśli byłaby możliwość rozesłania tego ogłoszenia wśród znajomych z branży, bylibyśmy bardzo...
  • W Ratownictwo Medyczne / Ratowniczy Hyde Park
  • 2021/10/12 09:32
  • ratownikekspress Avatar
  • Jak uratować osobę topiącą się w wodzie?
  • Teraz jest taka kolejność że: 1) dzwonisz na służby 112 opisujesz sytuacji i podajesz miejsce zdarzenia. 2) jak masz możliwość to rzuć tonącemu pzedmiot, który się unosi na powierzchni wody, żeby mógł się tego złapać 3) Jak potrafisz pływać to musisz znaleźć przedmiot, który sie unosi na wodzie i dopiero z nim możesz ewentualnie do tonącego popłynąć. 4) Do tego czasu jest już szansa, że straż lub inne służby...
  • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
  • 2021/09/04 13:27

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account