Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xPoczątki w szkolnej grupie

Więcej
2011/09/28 15:04 #6838 przez tomek
tomek stworzył temat: Początki w szkolnej grupie
Witam.
Na wstępnie chciałbym powitać Wszystkich. 1 Post na forum, zarejestrowany już trochę czasu.
Swoje "doświadczenie" na razie nikłe. Trochę książek, internet i pokazy.
W sumie to trochę zainteresowały mnie pokazy ratownicze wraz z prezentowaniem sprzętu ratowniczego + straży pożarnej. Dziękuję Panom na fotce poniżej, pośredni dzięki Nim zacząłem się tym interesować. Po kilku latach fajnie jest się zobaczyć na zdjęciu jako mały chłopaczek przyglądający się doświadczeniu ratowników:
www.szkolenia.ratownik-med.pl/images/pho...thumb_l_img_7531.jpg
www.szkolenia.ratownik-med.pl/images/pho...thumb_l_img_7521.jpg
www.szkolenia.ratownik-med.pl/images/pho...thumb_l_img_7518.jpg
Ale do rzeczy. Mam zamiar wstąpić do grupy ratowniczej w szkole. Trochę się podszkolić, zapoznać się z różnymi technikami w praktyce, nie suche fakty z internetu. Może Macie jakieś porady dla "laika"? Może znacie jakieś fajne sposoby na edukację w takiej grupie, coś al'a rozkład zajęć na rok szkolny? Myślałem nad zajęciami z deską, bandażowanie, jakieś takie małe manewry kilkuosobowe? Co Wy na to?
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/28 16:27 #6839 przez djr7
Odp: Początki w szkolnej grupie
zeby grupa mogla sie uczyc sama od siebie potrzebuje duzego doswiadczenia opartego na solidnym treningu z instruktorami. zamiast wiec wymyslac plan zajec znajdz kogos kto was wyszkoli zebyscie nie stali sie kolejna popiepszona grupa domoroslych PANOW WIELKICH SUPERBOHATEROW RATOWNIKOW.
na poczatek troche ostygnijcie pod wodza kogos doswiadczonego a poznie juz tylko....praca, praca i jeszcze raz satysfakcja ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/28 18:02 #6842 przez Darth Vader
Odp: Początki w szkolnej grupie
Jak niewiele trzeba żeby kogoś zniechęcić... :( Co do grup ratowniczych w szkołach, idea trafiona, z jej realizacją już gorzej. Dlatego warto zasięgnąć opinii kto taką grupę prowadzi, z kim współpracują, itd. Ale najważniejsze jest to, że chcesz ;)

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/28 21:59 #6847 przez djr7
Odp: Początki w szkolnej grupie
Vader chyba zgodzisz sie ze mna ze sa grupy i jest ich calkiem sporo gdzie najczesciej nauczycielami sa koledzy z "wiekszym doswiadczeniem" czyli tacy co przeczytali wiecej ksiazek i ogladali wiecej wypadkow w tvn'ie. nie pisalem tego by zniechecic ale by nakierowac. tez mysle ze to super ze pytajacy chce dzialac i sie uczyc ale czy nie warto zeby od poczatku mialo to sens?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/29 06:19 - 2011/09/29 06:21 #6848 przez tomek
Odp: Początki w szkolnej grupie
Witam,
W sumie trochę źle sformułowałem temacik. Szkolna grupa istnieje już kilka lat. Nie wiem jakie doświadczenie mają prowadzący, ale mniemam, że jakieś kursy pokończyli. Na swoim wyposażeniu mają już kilka par ubrań ratowniczych, deskę, kołnierz, apteczki z wyposażeniem jakieś torby. Ja chciałbym do nich dołączyć i podszkolić się w zakresie udzielania pomocy. W XXI wieku chyba każdy powinien posiadać jakąś wiedzę na ten temat. Coraz więcej wypadków, kolizji. Co chwila słychać w telewizji, że ktoś zmarł bo przechodzień nie zareagował, bo ekipa nie potrafiła udzielić pomocy bo nie znała się na tym. W poprzednich latach wszystko odbywało się "na sztywno". Fantom, kilka zdań, pokaz 30 ucisków 2 wdechy, poproszenie kilku osób żeby sobie przećwiczyli i to koniec. W tym roku chwielibyśmy zrobić to jakoś inaczej. Jakieś inscenizacje, pokaz inny niż wszystkie. Może macie jakieś pomysły na to, Co warto przypomnieć, nauczyć się po może przydać się w codziennym życiu? Dlatego chciałbym ułożyć taki rozkład co w danym roku powinniśmy ogarnąć. Taki mobilizujący rozkład obowiązków, nie na zasadzie, że się spotkamy, poopowiadamy kawały i do domu.
Mam nadzieję, że teraz to rozjaśniłem. Chęci mam zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/29 07:42 #6849 przez marcin1975rm
Odp: Początki w szkolnej grupie
Użycie takiego sprzętu to Kwalifikowana Pierwsza Pomoc. Poczytaj o tym trochę. Deskę może teraz kupić sobie każdy, ale czy każdy może jej używać...?

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

  • zaqq1577 Avatar
  • Ratownik medyczny - szczepienia
  • Pracuje na SORze. Mam pytanie odnośnie szczepień ochronnych, np. przeciwtężcowych na SORach. Czy ratownik medyczny może je wykonywać? Z tego wiem zmieniły się przepisy i już możemy: Art. 17. - [Obowiązkowe szczepienia ochronne] - Zapobieganie oraz zwalczanie zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. 6. 1 Obowiązkowe szczepienia ochronne przeprowadzają lekarze lub felczerzy, pielęgniarki, położne, higienistki szkolne i ratownicy medyczni, posiadający kwalifikacje,...
  • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Szpitalne Oddziały Ratunkowe (SOR)
  • 2022/01/17 08:55
  • Centro Medica Avatar
  • CENTRO MEDICA SP. Z O.O poszukuje pracowników na s...
  • W związku z rozwojem spółki poszukujemy angażującego się w pracę i lubiącego nowe wyzwania ratownika medycznego do wykonywania neuromonitoringu. Jesteśmy doświadczoną firmą medyczną, jedyną tego typu w Polsce, wykonującą usługi śródoperacyjnego monitorowania neurofizjologicznego IONM (neuromonitoring). Wykorzystujemy technologię lidera rynku z Niemiec, Inomed Medizintechnik GmbH. Poszukujemy do współpracy ratowników...
  • W Ratownictwo Medyczne / Rynek Pracy
  • 2022/01/12 12:29
  • serial Avatar
  • serial
  • Witajcie! jestem scenarzystą i reżyserem i razem ze współscenarzystką poszukujemy do anonimowych rozmów osoby chętne na zwierzenia ze swojej pracy i życia w pogotowiu przed rokiem 2002. Chcemy pokazać m in jak ciężka to praca i jak postrzeganie jej przez ludzi nie zawsze jest sprawiedliwe. Miła atmosfera rozmowy w pakiecie :) Jeśli byłaby możliwość rozesłania tego ogłoszenia wśród znajomych z branży, bylibyśmy bardzo...
  • W Ratownictwo Medyczne / Ratowniczy Hyde Park
  • 2021/10/12 09:32
  • ratownikekspress Avatar
  • Jak uratować osobę topiącą się w wodzie?
  • Teraz jest taka kolejność że: 1) dzwonisz na służby 112 opisujesz sytuacji i podajesz miejsce zdarzenia. 2) jak masz możliwość to rzuć tonącemu pzedmiot, który się unosi na powierzchni wody, żeby mógł się tego złapać 3) Jak potrafisz pływać to musisz znaleźć przedmiot, który sie unosi na wodzie i dopiero z nim możesz ewentualnie do tonącego popłynąć. 4) Do tego czasu jest już szansa, że straż lub inne służby...
  • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
  • 2021/09/04 13:27

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account