Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xNa jakim sprzęcie pracujecie ?

Więcej
2007/10/19 12:51 - 2007/10/19 14:38 #45 przez dyspozytor
dyspozytor stworzył temat: Na jakim sprzęcie pracujecie ?
Witam

Jestem bardzo ciekawy jak wygląda wyposażenie zespołów ratownictwa medycznego w Polsce po reformach w ratownictwie. jestem ratownikiem z zachodniopomorskiego i tutaj jeżeli chodzi o ambulansy królują Mercedesy Sprintery i Vito zabudowane w AutoForm Mysłowice.
Wyposażenie ich to defibrylatory najczęściej firmy Zoll czasami Lifepack. Deski i nosze podbierające to głównie Ferno. Na jakim sprzęcie Wy pracujecie i czy uważacie, że wyposażenie polskich zespołów ratowniczych jest już na światowym poziomie czy jeszcze sporo nam brakuje??

Maseczka do prowadzenia wentylacji z 1971 roku, polska produkcja.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/10/26 19:30 #81 przez ricko1st
Odp.:Na jakim sprzęcie pracujecie ?
Witam
W Galicji występuje mieszanka samochodowa : Mercedesy, Fordy,Fiaty Ducato, a nawet Renault Master, to srzęt do jazdy. Sprzęt ratowniczy to noszowózki, podbieraki Ferno, defi Zoll lub Lifepack. Moim zdaniem sprzęt już niezłej klasy.
Czy na światowym poziomie to już nie mnie oceniać, ale powodów do wstydu też już nie ma. Przypomnijmy sobie np. defibrylatory z przed 15-20 lat, a gdzie niegdzie można je jeszcze spotkać w zastosowaniu!

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/10/28 20:46 - 2008/07/31 11:20 #104 przez Tytus
Odp.:Na jakim sprzęcie pracujecie ?
Witam Ricko , masz racje teraz sprzęt jest już całkiem całkiem , pamiętam sprzęt jaki mieliśmy w karetkach ogólno - lekarskich , bylem wtedy sanitariuszem były to lata 70-te mieliśmy w tedy zwykle nosze które trzeba było targać z pacjentem po schodach / teraz są krzesełka kardiologiczne/, następnie były defibrylatory tak ciężkie ,że na 4 piętro musieliśmy się z kierowca zmieniać bo ważył na pewno ok. 20 kg , niby nie ciężki , ale cholernie nie wygodny do noszenia , obijał sie o nogi , następnie ambu , ambu było takie same jak obecnie , pamiętam nie było jeszcze strzykawek jednorazowych , były tzw. paratusy , obecni młodzi Ratownicy Medyczni na pewno nie wiedzą co to jest , ale to była taka metalowa okrągła puszka w której mieściła sie strzykawka i komplet igieł wielorazowego użytku , igły były po jednej z rozmiaru , było takie dziadostwo , że jedną igłą niekiedy kuło się paru pacjentów , /iniekcje/, takie były czasy , potem sie je gotowało w wodzie destylowanej i składało sie to od początku i już był taki paratus do użytku. Tak , że obecny sprzęt jest komfortowy dla Ratowników Medycznych , pojazdy super od Sprinterów do Vito. Ja jeździłem jeszcze warszawą , potem fiatami następnie Polonezem później Cytryną i Fordem , aż wreszcie Mercedesem Sprinterem . Ciężkie były czasy , teraz Ratownicy mają ogólnie dobry sprzęt wysokiej klasy i o to chodzi , tylko się uczyć i zdobywać wiedzę na temat Ratownictwa Medycznego i tego Życzę młodym Ratownikom Medycznym .
Piotrek ja pamiętam taki sprzęt którym przeprowadzaliśmy wentylacje sposobem usta - usta , to było nie poręczne i nie smaczne , samo to , że gumowe , aż od tej gumy chciało się zwymiotować , tak nią było czuć w ustach . Teraz masz komfort , że nie trzeba wentylować tym sposobem , było też ambu , ale często nie funkcjonowało jak trzeba , często sie psuły i nie zdawały egzaminu i stąd byliśmy zmuszeni wentylować sposobem usta - usta . Pozdrawiam wszystkich.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/10/30 13:50 #120 przez NaCl_iv
Odp.:Na jakim sprzęcie pracujecie ?
Witojcie

W pewnej miejscowości w Zachodniopomorskim praca na karetkach podstawowych jest całkiem przyjemna - jeśli chodzi o sprzecior i wyposażenie. Nasze katety są wyposażone w Zoll'e, deski ortopedyczne, podbieraki, intubacje + leki zgodne z Ustawą o Ratownictwie medycznym. Polewka powstaje w momencie gdy na dniu zaczyna jeździć ok 15 karoc w tym 3 transportowe. Te posiadają minimun standartowe, czyli podbieraki + torba R1 + 2 osoby i Worek samorozprężalny \"ambu\". W takich gablotkach jest słabsze wyposażenie w sprzęt gdyż służą one do transportu ludzi (dom- przychodnia, dom - szpital itd) Tak wiem nie napisałem nic o monitoringu -> brak (nie ma Zoll'a czy Life Packa. Widocznie dyro uważa że jest nam nie potrzebny heh.

Wyposażenie Karetek podstawowych na oceniam na 4 karetki transportowe na 2

Ciao bambino....

Absentem laedit, qui cum ebrio litigat.

Czasem wystarczy jeden człowiek, albo jedna myśl, żeby zmienić swoje życie na zawsze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Organ18
 • Organ18 Avatar
 • Wylogowany
 • mł. Ratownik
 • mł. Ratownik
 • Ratownictwo To Nie Nasza Praca I hobby Lecz Pasja
Więcej
2007/10/30 15:22 #123 przez Organ18
Odp.:Na jakim sprzęcie pracujecie ?
NaCi użyłeś sformułowania nie dla wszystkich zrozumiała mam na myśli wyrażenie \"karetek Podstawowych\" i jeżeli będziesz to sprostuj to ;) chodźby wymieniając np. R , P , W , K , N , R/w , N/r itd. I jak możesz to sprostu ZoLL'e co oznacza bo jeszcze z taką nazwą się nie spotkałem , a co do karetek twoich to mam mieszane uczucia bo albo jeździsz na przewozowych karetkach w których nie musi być takie wyposażenie jak np. w R albo tam gdzie pracujesz jest totalna bieda i tu przypomniał mi się mój post o \"Apteczkach w sam. \" że większość ma apteczke i nie dokońca uzupełnioną albo wcale jej nie ma HAHAHAHAHAH

Mam na imię Romek mówią na mnie Organ w RM (narząd) albo Organista (w muzyce).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/10/30 20:13 - 2007/10/30 20:29 #136 przez shire
Odp.:Na jakim sprzęcie pracujecie ?
2 x Mercedes Sprinter 313 CDI ( R i W) + 1 VW Crafter 2,5 TDI (R). Wyposażenie różnych firm (w zależności od przetargu). Generalnie wyposażone są w nosze samojezdne (Striker lub Stollenwerk), Defibrylatory Lifepack 12 (różnią się opcjami), respiratory (Weimman lub Drager) z modułem tlenowym, ssaki elektryczne, deski ortopedyczne dla dorosłych i dziecięce, nosze zbierające (tzw. podbieraki), krzesełka kardiologiczne, kamizelki KEDI (Kendricka),i pomniejszy sprzęt, taki jak: pulsoksymetry, glukometry, szyny (Kramer, SamSplint), aparaty do mierzenia RR (ciśnienia tętniczego) i inne.

Ratownikiem się nie bywa, ratownikiem się jest!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

  • Bolesław Avatar
  • WZW typ B / HBV a studia i praca w ratownictwie me...
  • Witam serdecznie Może dla niektórych poniższy post będzie bardzo śmieszny i niektórzy będą pisać że powinienem to sprawdzić przed podjęciem jakichkolwiek kroków.... ale proszę, potraktujcie moje zapytanie poważnie. Za tydzień rozpoczynam studia na kierunku - ratownictwo medyczne. Przeszedłem pierwsze podstawowe, kierunkowe badania lekarskie. Wszystko oczywiście jest w porządku. Dowiedziałem się że czekają mnie też badania...
  • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
  • 2020/09/25 19:55
  • Staroń Avatar
  • Pogotowie Medicover Sp. z o.o. poszukuje Ratownika...
  • Drodzy Ratownicy, Medicover Sp. z o.o poszukuje Dyspozytorów Medycznych Hot-Line do Pogotowia Medicover w Warszawie przy ul. Barska 28/30. Oferujemy możliwość pracy stałej bądź dodatkowej w elastycznych godzinach. Oferujemy: * zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenie bądź kontrakt gospodarczy, * pełne wdrożenie, * zgrany zespół i realne możliwości rozwoju. Nasze oczekiwania: * wykształcenie medyczne kierunkowe: Pielęgniarstwo lub...
  • W Ratownictwo Medyczne / Rynek Pracy
  • 2020/09/08 09:12
  • Centro Medica Avatar
  • CENTRO MEDICA SP. Z O.O poszukuje pracowników na s...
  • CENTRO MEDICA sp. z o.o. Poszukuje angażujących się w pracy i lubiących nowe wyzwania pielęgniarki/pielęgniarza lub ratownika medycznego do wykonywania neuromonitoringu. Jesteśmy doświadczoną firmą medyczną, jedyną tego typu w Polsce, wykonującą usługi śródoperacyjnego monitorowania neurofizjologicznego IONM (neuromonitoring). Wykorzystujemy technologię lidera rynku z Niemiec, Inomed Medizintechnik GmbH. Poszukujemy do...
  • W Ratownictwo Medyczne / Rynek Pracy
  • 2020/08/21 14:44

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account