Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xLatarka czołowa - niezbędna ratownikowi

 • medicus
 • medicus Avatar Autor
 • Gość
 • Gość
2008/09/14 19:11 - 2008/09/14 19:24 #1304 przez medicus
medicus stworzył temat: Latarka czołowa - niezbędna ratownikowi
Witam,
Latarka czołowa, wg mnie to taki niezbędny element każdego ratownika. Powiem wam szczerze, że jest naprawdę przydatna i bardzo dobrze się sprawdza i nie jest żadnym zbędnym gadżetem.

Jeszcze do niedawna kosztowała (taka lepsiejsza) ok. 60 zł, teraz w normalnym sklepie diodową latarkę czołową można już kupić za ok. 20 - 30 zł taką jak np. TUTAJ .
Całkiem niedawno w naszej poczciwej: można było kupić taką samą latarkę za 10 zł. Także polecam, bo naprawdę przy obecnej aurze, krótkim dniu, jest tak naprawdę niezbędna w normalnej pracy ratownika.Prawdę mówiąc to w takie latarki powinni wyposażać nas nasi pracodawcy :huh: ale to tak tylko mi się wyrwało.

Pozdrawiam
Medicus;)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/09/17 09:53 #1308 przez dyspozytor
Odp.:Latarka czołowa - niezbędna ratownikowi
Witam serdecznie,

Potwierdzam, to żaden gadżet. Latareczka tego typu jest niezbędna chociażby przy założeniu wkłucia.

Mamy zapewnione światło i wolne obydwie ręce, podobnie przy każdej innej czynności czy zabiegu podczas wyjazdów gdzie z oświetleniem bywa różnie. Także polecam.

Pozdrawiam;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/10/03 08:05 #1340 przez Tytus
Odp.:Latarka czołowa - niezbędna ratownikowi
Witam Was Ratownicy Medyczni , ja również zgadzam się z Waszą opinią jeśli chodzi o latarki czołowe dla Ratowników Medycznych , ale nurtuje mnie jedna sprawa , dlaczego jeśli latarka czołowa jest niezbędna w pracy i bardzo pomocna Rad -med . to kierownictwo Stacji nie zakupią tego towaru , myślę , że jeżeli nie powiecie na swoich zebraniach z kierownictwem , że jest to sprzęt niezbędnie potrzebny , to kierownictwo w większości nie wie czy takowe latarki są potrzebne , uważam , że trzeba doprowadzić do tego żeby pracodawcy zakupowali sprzęt taki , który Wy uważacie że będzie najbardziej Wam potrzebny , a ułatwia kontakt z pacjentem , jeśli będziecie zakupowali sami sobie sprzęt , to wyręczacie kierownictwo z dodatkowych zakupów . łączę Pozdrowienia dla Wszystkich Ratowników Medycznych .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/10/03 08:10 #1342 przez marcin1975rm
Odp.:Latarka czołowa - niezbędna ratownikowi
To fakt.Bardzo pomocny drobiazg.Choć sam go jeszcze nie nabyłem,to jednak zawsze mogę liczyć na \"świecące\" czoła moich kolegów ;)

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/10/03 15:21 #1344 przez GRZECHRAT
Odp.:Latarka czołowa - niezbędna ratownikowi
Sie ma Tytus;) Brawo popieram :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/10/11 07:21 - 2008/10/14 14:57 #1374 przez Tytus
Odp.:Latarka czołowa - niezbędna ratownikowi
Witam Cię GRZECHRAT , dzięki za poparcie i na pierwszym zebraniu poruszę kwestie latarek czołowych , żeby jednak PO z-ca kierownika w naszej filii zakupił , poza tym poruszę ten temat na zebraniu w Szczecinie , musimy doprowadzić do tego , żeby podobny sprzęt , który jest niezbędnie potrzebny Ratownikowi i ułatwia pracę przy pacjencie był w naszej Stacji , bo nie wyobrażam sobie , żeby Ratownik Medyczny gimnastykował się przy zdarzeniu u pacjenta , w warunkach nie kiedy uciążliwych , gdzie nie ma oświetlenia , bądź jest znikome . Łączę Pozdrowienia dla wszystkich Ratowników Medycznych i Życzę aby taki drobny gadżet jak latarka czołowa była w każdej stacji Pogotowia i abyście nie musieli posługiwać się świecącymi czołami swoich kolegów , bo to na prawdę mało widoczne oświetlenie jak tu wspomniał marcin1975rm .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

  • Bolesław Avatar
  • WZW typ B / HBV a studia i praca w ratownictwie me...
  • Witam serdecznie Może dla niektórych poniższy post będzie bardzo śmieszny i niektórzy będą pisać że powinienem to sprawdzić przed podjęciem jakichkolwiek kroków.... ale proszę, potraktujcie moje zapytanie poważnie. Za tydzień rozpoczynam studia na kierunku - ratownictwo medyczne. Przeszedłem pierwsze podstawowe, kierunkowe badania lekarskie. Wszystko oczywiście jest w porządku. Dowiedziałem się że czekają mnie też badania...
  • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
  • 2020/09/25 19:55
  • Staroń Avatar
  • Pogotowie Medicover Sp. z o.o. poszukuje Ratownika...
  • Drodzy Ratownicy, Medicover Sp. z o.o poszukuje Dyspozytorów Medycznych Hot-Line do Pogotowia Medicover w Warszawie przy ul. Barska 28/30. Oferujemy możliwość pracy stałej bądź dodatkowej w elastycznych godzinach. Oferujemy: * zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenie bądź kontrakt gospodarczy, * pełne wdrożenie, * zgrany zespół i realne możliwości rozwoju. Nasze oczekiwania: * wykształcenie medyczne kierunkowe: Pielęgniarstwo lub...
  • W Ratownictwo Medyczne / Rynek Pracy
  • 2020/09/08 09:12
  • Centro Medica Avatar
  • CENTRO MEDICA SP. Z O.O poszukuje pracowników na s...
  • CENTRO MEDICA sp. z o.o. Poszukuje angażujących się w pracy i lubiących nowe wyzwania pielęgniarki/pielęgniarza lub ratownika medycznego do wykonywania neuromonitoringu. Jesteśmy doświadczoną firmą medyczną, jedyną tego typu w Polsce, wykonującą usługi śródoperacyjnego monitorowania neurofizjologicznego IONM (neuromonitoring). Wykorzystujemy technologię lidera rynku z Niemiec, Inomed Medizintechnik GmbH. Poszukujemy do...
  • W Ratownictwo Medyczne / Rynek Pracy
  • 2020/08/21 14:44

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account