Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xHalo Pogotowie? potrzebuje pomocy !!!

Więcej
2011/06/28 20:58 #6200 przez taktyk
taktyk stworzył temat: Halo Pogotowie? potrzebuje pomocy !!!


Miłego oglądania

Search & Rescue

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/03 09:43 #6239 przez ricko1st
Odp: Halo Pogotowie? potrzebuje pomocy !!!
Niestety tak jest i w innych miastach.
Ludzie dalej traktują Pogotowie jak..." Przychodnię na kołach "
Pozdrawiam

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/03 17:26 - 2011/07/03 18:01 #6245 przez blondi1602
Odp: Halo Pogotowie? potrzebuje pomocy !!!
Dla mnie najbardziej zaskakujące jest to że ludzie wzywają pogotowie do typowo błahych problemów
Przecież powinni trochę pomyśleć, za nim cokolwiek zrobią Wezwać do krwotoku nosa?- Przesada.. NO chyba ze trwa ponad 10 min, ale nie o to chodzi Chodzi mi o to że nie umieją udzielać PP i tylko dlatego wzywają pogotowie, a przyznajmy szczerze, do połowy przypadków pogotowie nie powinno być wzywane.. Mam taką koleżankę która wezwała pogotowie tylko dlatego, ze jej brat skaleczył sobie palec, a sama nie miała plastra w domu...

Co by tu jeszcze dodać..
A może to żeby PP propagować wśród dorosłych..

\ U mnie w domu każdy umie udzielać PP , nawet 6 letnia siostra.. No może może masażu serca nie zrobi zbyt dobrze, ale czego można wymagać od 6 letniego dziecka?

Moi rodzice nawet jak miałam omdlenie nie wzywali.. W kilku przypadkach wiedzą jak udzielić PP, no może dzieci wiedzą więcej na ten temat, ale każdy coś wie ( no ja to umiem w ogóle udzielać PP)... Ale chodzi mi o to że to nie jest fair wobec RM, żeby wzywać do tak błahych problemów, może się powtarzam, ale wg mnie RM powinno się wzywać do poważniejszych urazów, wypadków itp, a nie do złamań ręki..
Są po to aby ratować ludzkie życie.

Jak już chcesz coś dodać to nie NOWY POST tylko EDYTUJ i dopisz czego zapomniałaś. Nie piszemy kolejnego posta pod swoim postem.
Admin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/12 11:07 #6336 przez rudy_0007
Odp: Halo Pogotowie? potrzebuje pomocy !!!
Brutalna prawda ale prawda i to nie tylko w stolicy mają miejsce takie incydenty na Śląsku także sam byłem świadkiem jak starsza pani dzwoniła po Zespół PR do krwotoku z nosa wyolbrzymiając całą sytuacje. fakt ze prosiłem ją żeby się wstrzymała z wezwaniem pogotowia ze pomogę temu panu nie zrobił na niej najmniejszego wrażenia i dalej swoje. podszedłem do niego zatrzymałem krwotok nawet ciśnienie zmierzyłem bo pakowałem apteczkę i inny sprzęt do auta przed zabezpieczeniem imprezy wszystko w normie. Przyjechało pogotowie i było widać ze byli nie ziemsko wkurzeni - cóż im się dziwić ? takie sytuacje są codziennością.

propagowanie zasad udzielania PP - to bardzo fajny pomysł. W moim mieście wraz z kolegami ratownikami prowadzimy szkolenia w szkołach dla dzieci i młodzieży i powiem ze daje to rezultaty nawet .

Ale główny powód nie potrzebnych wezwań to strach przed sankcjami karnymi w przypadku nie udzielania pomocy. A z drugiej strony wszędzie mówi się " twój telefon już jest udzieleniem pomocy " - i myślę że to z tego powodu statystyki wyjazdów wyglądają tak a nie inaczej . To poprostu lenistwo społeczeństwa bo nawet taki nie podejdzie do potrzebującego pomocy tylko z daleka patrzy "o widzę krew to dzwonie na pogotowie - bo inaczej będą mnie ścigać "

Jeśli ktoś ma inne zdanie na ten tamat bardzo chętnie wysłucham go

Pozdrawiam Artur

Na pogardę zasługuje tylko ten, kto wie lepiej, a robi gorzej.\\\\\\\"

Stanisław Leopold Brzozowski (pseud. Adam Czepiel, 1878-1911)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/13 17:35 #6341 przez joanna.j23
Odp: Halo Pogotowie? potrzebuje pomocy !!!
Witam
Ostatnio często spotykam się z sytuacją, że karetka jest wzywana przez rodzinę chorego do domu do często niezbyt poważnych spraw, jak się okazuje na miejscu, jednak z bardzo poważnym powodem wezwania. Mam wrażenie, że ludzie w ten sposób chcą wymusić szybki przyjazd karetki. Często powodem wezwania jest utrata przytomności a okazuje się, że chorej osobie zakręciło się w głowie. Sina i bez kontaktu - a okazuje się, że lekko blada i niedosłyszy, bo ma 85 lat. Zasłabła - a okazuje się, że wymiotowała i przez to czuje się słaba. Tego typu przykłady by można mnożyć.
Chociaż nieumiejętność udzielania pierwszej pomocy również wychodzi. W sytuacji poważnego zagrożenia rodzina zamiast udzielać pomocy stoi w bramie i pomstuje, że karetka tak długo jedzie.
Tylko nie wiem, czy to do końca brak umiejętności. Przecież teoretycznie każdy kandydat na kierowcę przechodzi kurs pierwszej pomocy. Z tego wynika, że ilu mamy kierowców, tyle osób powinno potrafić udzielać pierwszej pomocy.
A jak to jest w rzeczywistości?
Pozdrawiam

DOBRY RATOWNIK TO ŻYWY RATOWNIK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/14 11:29 #6342 przez djr7
Odp: Halo Pogotowie? potrzebuje pomocy !!!
w rzeczywistosci jest tak ze nikt nie motywuje ludzi do nauki w tym (lub przede wszystkim)ratownicy medyczni.
oczywiscie koledzy i kolezanki na kursach bardzo zachecaja ale w akcji?!
bardzo wiele razy bylem na miejscu wypadku prze karetka i jak juz szanowni ratownicy przyjezdzali to mieli w dupie to co mialem do powiedzenia, to co zrobilem i co zaobserwowalem... bali sie normalnie jak jakiejs konkurencji. a jak juz sie powiedzialo ze sie jest ratownikiem to wiekszosc potakiwala z szyderczym usieszkiem tylko nieliczni pokazywali ze "gramy do tej samej bramki".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

  • Staroń Avatar
  • Pogotowie Medicover Sp. z o.o. poszukuje Ratownika...
  • Drodzy Ratownicy, Medicover Sp. z o.o poszukuje Dyspozytorów Medycznych Hot-Line do Pogotowia Medicover w Warszawie przy ul. Barska 28/30. Oferujemy możliwość pracy stałej bądź dodatkowej w elastycznych godzinach. Oferujemy: * zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenie bądź kontrakt gospodarczy, * pełne wdrożenie, * zgrany zespół i realne możliwości rozwoju. Nasze oczekiwania: * wykształcenie medyczne kierunkowe: Pielęgniarstwo lub...
  • W Ratownictwo Medyczne / Rynek Pracy
  • 2020/09/08 09:12
  • Centro Medica Avatar
  • CENTRO MEDICA SP. Z O.O poszukuje pracowników na s...
  • CENTRO MEDICA sp. z o.o. Poszukuje angażujących się w pracy i lubiących nowe wyzwania pielęgniarki/pielęgniarza lub ratownika medycznego do wykonywania neuromonitoringu. Jesteśmy doświadczoną firmą medyczną, jedyną tego typu w Polsce, wykonującą usługi śródoperacyjnego monitorowania neurofizjologicznego IONM (neuromonitoring). Wykorzystujemy technologię lidera rynku z Niemiec, Inomed Medizintechnik GmbH. Poszukujemy do...
  • W Ratownictwo Medyczne / Rynek Pracy
  • 2020/08/21 14:44
  • nietakamloda12345 Avatar
  • Wady jamy ustnej
  • Dzień dobry. Z góry zaznaczam, że nie jestem lekarzem i szukam odpowiedzi na zapewne bardzo banalne pytanie. Nie mogę znaleźć nigdzie tej informacji, więc mam nadzieję, że jakaś dobra dusza udzieli mi odpowiedzi i zaspokoi ciekawość :) Otóż od zawsze, od urodzenia, mam na końcu języka kuleczkę. Nie jest to żadna krosta, wrzód, nie boli, normalny kawałek języka. Jakby ktoś przykleił mi na koniuszku koralika. Co to jest?...
  • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
  • 2020/08/11 00:55

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account