Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

×
Informacja

Drodzy Użytkownicy, zanim napiszecie cokolwiek zapoznajcie się z REGULAMIN -em Forum. Zakładając nowy temat upewnijcie się czy już taki sam lub podobny nie został założony wcześniej. Jeżeli znaleźliście podobny temat, ale nie ma tam precyzyjnej odpowiedzi, dopiszcie nowy post precyzując pytanie. Prosimy nie zwracać się z pytaniami dotyczącymi tematyki Forum bezpośrednio do mnie lub do Moderatorów, proszę korzystać i pytać na Forum ( do tego zostało stworzone ). Pisząc na Forum włączają się do dyskusji pozostali Użytkownicy którzy przecież mogą mieć podobny problem.
Wszystkich użytkowników prosimy o aktualizacje swoich profili w forum i uzupełnienie podpisów (sygnatur).
FAQ - Skorzystaj z poniższych instrukcji:
>> FUNKCJONALNE I PRZEJRZYSTE POSTY, FORMATOWANIE I EDYCJA TEKSTU
>> PODPIS, SYGNATURA NA FORUM, AKTUALIZACJA I EDYCJA PROFILU

Udzielenie 1. pomocy pijanemu.

Więcej
2007/11/06 10:48 #198 przez Ania82
Ania82 stworzył temat: Udzielenie 1. pomocy pijanemu.
Na starym forum użytkowniczka założyła podobny temat. Jako że ostatnio spotkałam się z różnymi opiniami na ten temat i ciekawi mnie Wasze zdanie, przypominam go:
Czy ratownik powinien udzielić 1. pomocy pijanemu?
Czy, według Was, dobrze robi ktoś nie związany z ratownictwem, że wzywa PR do takiej osoby?
Pozdrawiam.

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Organ18
 • Organ18 Avatar
 • Wylogowany
 • mł. Ratownik
 • mł. Ratownik
 • Ratownictwo To Nie Nasza Praca I hobby Lecz Pasja
Więcej
2007/11/06 15:06 #199 przez Organ18
Organ18 odpowiedział w temacie: Odp.:Udzielenie 1. pomocy pijanemu.
Myśle że gdy osoba nie związana z ratownictwem zadzwoni na PR to postąpi bardzo dobrze bo może nie umieć udzielać pomocy, ale samo zadzwonienie może uratować mu życie. JA osobiście gdy bym nie umiał udzielić pomocy zadzwonił bym na policje lub straż miejską że leży pijana osoba i podał bym co się z nią dzieje i wtedy gdy oni by stwierdzili że jest potrzebne pogotowie by wezwali je, niektórzy ludzie bez zastanowienia odrazu dzwonią na PR , a potem są takie skutki że przyjedzie PR i się okazuje że on nie potrzebuje Lekarza tylko poprostu jest pijany/a . A co do drugiego pytania Czy ratownik. ... sądze że tak bo Pijany to też człowiek nie zwierze :) i dzięki niemu Pijany/a może trafić do izby a nie zamarznąć gdzieś w parku. Taki ratownik przy pijanym jest wielkim + (plusem) bo jak mówiłem wyżej może stwierdzić czy faktycznie jest potrzebna karetka czy tylko policja która odwiezie delikfenta do izby ;)

Mam na imię Romek mówią na mnie Organ w RM (narząd) albo Organista (w muzyce).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/11/06 17:41 #201 przez ricko1st
ricko1st odpowiedział w temacie: Odp.:Udzielenie 1. pomocy pijanemu.
Witam!
Aniu 82 pytanie jakie postawiłaś jest ciekawe.
Myślę,że odpowiedzi będzie wiele bo i poglądów na ten temat jest wiele.
Wszyscy pracujący w zespołach wyjazdowych pewnie już zaliczyli temat \" Trol na ulicy\".
Moje zdanie w tym względzie nie będzie zbyt oryginalne:mimo wszystko ( niezbyt świeży oddech,niewyjściowy zapach czy w końcu słyszany często stek niecenzuralnych słów) to jest człowiek, któremu należy pomóc i kropka.
Czasem jedyną możliwą pomocą może być ( szczególnie zimą ) transport na \"wytrzeźwiałkę\" czasem\"zabawa w taksówkę\" i podwiezienie go do domu.
Już widzę to oburzenie na Forum, jak to do domu, to nie taksówka itp,itd, ale trzeba też zrozumieć,że wywózka na Izbę Wytrzeżwień \"bije po kieszeni\" rodzinę delikwenta.
dlatego uważąm za zupełnie normalne takie postępowanie.
Pozdrawiam

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/11/06 18:14 - 2008/07/09 18:27 #203 przez Tytus
Tytus odpowiedział w temacie: Odp.:Udzielenie 1. pomocy pijanemu.
Witam Cię Organ , człowiek leżący na ulicy nawet pijany , to tez człowiek jak wspomniałeś , ale jest to też choroba , ponieważ ten pijany człowiek ma organizm zatruty alkoholem, i radził bym Tobie, gdybyś widział takiego osobnika leżącego na ulicy i do tego pijanego ,to śmiało możesz wezwać karetkę.Wiem, że to ludzi denerwuje ,ale często zdarza się , że temu człowiekowi za chwile może zatrzymać się serce , bywa tak często , wiem również że jadąc do pijanego osobnika , często zdarza się też , że ta karetka była by bardziej potrzebna do zawalu , czy do innego schorzenia tez ważnej choroby , ale trudno ,jak na dzień dzisiejszy nie mamy wyjścia i musimy do pijanych jeździć , jeszcze nikt nie wymyślił co z tym przysłowiowym fantem zrobić , dlatego jesteśmy zdani ich wozić karetkami. Były niejednokrotne zdarzenia , że Policja zabierała leżącego / pijanego / osobnika i z szedł im w radiowozie , dlatego Policja ma bezwzględny zakaz zabierania pijanych do radiowozów. Wspomniałeś , że w takiej sytuacji zadzwonił byś na Policje lub na Straż Miejską , ale oni po stwierdzeniu ,że osobnik jest pijany wezwą karetkę . Druga sprawa to , że nie każdy leżący w parku czy na chodniku musi być pijany , zdarza się że jest cukrzykiem ,a czuć będzie od niego jak by wypił alkohol , tak , że trzeba zawsze być ostrożnym , co do leżących w publicznym miejscu , bo możemy domniemanemu pijakowi zaszkodzić. Pozdrawiam wszystkich.
Witam Cię Aniu, jeśli chodzi o to , czy pomógłbym pijanemu leżącemu na chodniku czy gdziekolwiek , odpowiem , że tak , poprzez wezwanie karetki , ale przed wezwaniem musiałbym najpierw sprawdzić czy jest to osoba pijana , czy może coś innego się stało , jeśli stwierdziłbym , że jest pijana ,ułożył bym ją w pozycji bocznej / bezpiecznej i wezwał bym oczywiście karetkę .Drugie pytanie , czy osoba nie umiejąca udzielić pierwszej pomocy, może kogoś również poprosić żeby pomógł mu zbadać sytuacje i wspólnie podjąć jakaś decyzje , osoba która nie potrafi udzielać pomocy , udziela ją poprzez powiadomienie Pogotowia Ratunkowego.Wiem , że są osoby ,które boją się dojść do osób leżących ,czy ich takie osoby leżące odrażają , powinny poprosić inna osobę o pomoc , a na pewno znajdzie się jedna osoba z nielicznych, która oceni sytuacje w jakiej się znajduje powiedzmy już pacjent i potrafi przy waszej pomocy pomoc. Pozdrawiam wszystkich.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/11/08 20:16 - 2007/11/08 20:24 #210 przez Ania82
Ania82 odpowiedział w temacie: Odp.:Udzielenie 1. pomocy pijanemu.
Organ18 napisał:

A co do drugiego pytania Czy ratownik. ... sądze że tak bo Pijany to też człowiek nie zwierze i dzięki niemu Pijany/a może trafić do izby a nie zamarznąć gdzieś w parku.

ricko1st napisał:

mimo wszystko ( niezbyt świeży oddech,niewyjściowy zapach czy w końcu słyszany często stek niecenzuralnych słów) to jest człowiek, któremu należy pomóc i kropka.

No właśnie, również uważam, że pijany też jest człowiekiem. Przecież nigdy nie wiadomo, co mi się może przydarzyć w przyszłości...

ricko1st napisał:

Czasem jedyną możliwą pomocą może być ( szczególnie zimą ) transport na \"wytrzeźwiałkę\" czasem\"zabawa w taksówkę\" i podwiezienie go do domu.

Już widzę to oburzenie na Forum, jak to do domu, to nie taksówka itp

Pierwszy raz słyszę, żeby zespół tak postąpił, jednak muszę przyznać, że faktycznie ratownik powinien być bardziej wyrozumiały niż zwykły obywatel, więc oburzać się nie zamierzam. ;) Niestety, czasem może się zdarzyć, że gdzieś indziej karetka nie dojedzie do bardziej potrzebującego... I dlatego, według mnie, ten \"problem\" powinien być rozwiązany odgórnie w jakiś sensowny sposób. Tylko co ja mam do gadania? ;)

Tytus napisał:

Druga sprawa to ze nie kazdy lezacy w parku czy na chodniku musi byc pijany , zdarza sie ze jest cukrzykiem ,a czuc bedzie od niego jak by wypil alkohol , tak ze trzeba zawsze byc ostroznym , co do lezacych w publicznym miejscu , bo mozemy domniemanemu pijakowi zaszkodzic.

Różnie się zdarza, kiedyś miałam przypadek, że leżący na ulicy miał chwilę wcześniej atak padaczki, a ludzie zamiast się dowiedzieć co mu jest, wezwali policję, że leży pijany... Wcześniej zaobserwowałam, że większość przechodniów go mijała z oburzeniem, tylko jedna osoba usiłowała coś zrobić.
Pozdrawiam i liczę na dalsze opinie. :)

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/11/09 13:46 - 2007/11/09 13:56 #213 przez dyspozytor
dyspozytor odpowiedział w temacie: Odp.:Udzielenie 1. pomocy pijanemu.
Witam!

Oczywiście i ludzie którzy są pod wpływem alkoholu potrzebują pomocy medycznej, nigdy dokładnie nie znamy okoliczności danego zdarzenia, dlatego bezsprzecznie zgadzam się z Waszymi poglądami moi drodzy.
Jednak gdy jedziemy karetką po raz nasty do tej samej osoby która z premedytacją upija się codziennie a gdy już jest tak upojona alkoholem, że nie ma siły dotrzeć do domu o własnych siłach, uwala się celowo w centrum miasta bo wie, że jak zawsze przyjedzie pogotowie i może podwiezie do domu, to niestety nie mogę takiej sytuacji zaakceptować:angry: .
Mało tego, najczęściej zdarza się tak że jak my \"szarpiemy\" się z naszym stałym upojonym pacjentem to nagle okazuje się, że gdzieś np. doszło do NZK i potrzebują bardzo pilnie naszej pomocy:( Wtedy mam już taką złość w sobie że gdyby ktoś zadał mi pytanie: jak się zaopatruje na udzielanie pierwszej pomocy pijanym ? Mógłbym być naprawdę nieprzyjemny, ale to tylko w takiej sytuacji;).
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.062 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

  • poiloi Avatar
  • odzież na praktyki
  • a powiedz mi bo też stoję przed taką decyzją i nie wiem czy wybierać klasyczną odzież, czy coś trochę bardziej modnego i na czasie. Dużo sklepów teraz oferuje odzież medyczną w różnych kolorach. Czy nie będzie z tym później problemu już podczas samych praktyk?
  • W Sprzęt Ratowniczy / Umundurowanie i odzież
  • 2019/07/01 15:39
  • Azrael000 Avatar
  • Czy konieczne jest zbieranie punktów doskonalenia ...
  • Dzięki za odpowiedź, przy okazji dostałem odpowiedź z MZ, bo w Łodzi na początku tam gdzie uzyskałem książeczkę nie mieli dostępu do systemu... Jak się okazało nie mogli już mieć ponieważ we wrześniu 2017 zostało wprowadzone nowe rozporządzenie, i uwaga dla tych co tak jak ja nie wiedzieli jeszcze o tej zmianie, otuż teraz książeczkę nie rozlicza pracodawca tylko WOJEWODA a w jego imieniu robi to w Łodzi Wojewódzkie...
  • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Doskonalenie zawodowe
  • 2019/05/24 20:44
  • Paulik Avatar
  • Nowe terapie
  • Nowych terapii przybywa, co widać po - coraz to nowszych szkoleniach. Na uwagę zasługuje również fakt, że dostępna aparatura jest też zdecydowanie bardziej wyspecjalizowana i pozwala na znacznie więcej. Wydaje mi się również... że stale pojawiają się rozwiązania profilaktyczne. Czytam czasem serwis i... muszę powiedzieć, że ilość suplementów diet/wyrobów medycznych dostępnych na rynku jest ogromna. Niegdyś tak nie...
  • W Ratownictwo Medyczne / Ratowniczy Hyde Park
  • 2019/04/27 12:59

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account