Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xPolicja a Pierwsza Pomoc

Więcej
2007/12/23 09:17 #384 przez rafi201
rafi201 stworzył temat: Policja a Pierwsza Pomoc
Witam.

Mam pytanie:
Czy Funkcjonariusze Policji w przypadku przybycia na miejsce zdarzenia przed RM udzielają pierwszej pomocy?
Prawdopodobnie jest z tym, tak jak ze wszystkim - rożnie...
Ale to tylko moje domysły, a Wy wiecie jak to jest w praktyce dlatego zadaje Wam to pytanie...

Rafał

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/12/25 08:47 #386 przez ricko1st
Odp.:Policja a Pierwsza Pomoc
Witam!
Masz niestety rację\"rafi201\" różnie z tą pomocą bywa.
Nie mniej jest już trochę lepiej niż dawniej.
Są funkcjonariusze Policji,którzy \"nie boją się pomóc\",ale są i tacy którym \"samochód nie chciał zapalić\" i dlatego przyjechali ostatni.
Na szczęście Policja ma coraz więcej niezawodnych samochodów,a system szkolenia obejmuje i pierwsząpomoc przed medyczną.
Dlatego napisałem,że z tym udzielaniem pomocy jest co raz lepiej,oby tak dalej.
Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/12/26 17:46 #387 przez Ania82
Odp.:Policja a Pierwsza Pomoc
No faktycznie, jest różnie z udzielaniem pomocy przez funkcjonariuszy policji, ale zgodzę się z ricko1st, że jest coraz lepiej. Ostatnio natknęłam się na ogłoszenie, że przyjmą do oddziałów prewencji służby medyczne, więc może być jeszcze lepiej. I oby. Pozdrawiam.

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/12/29 22:01 - 2008/10/11 10:02 #397 przez Tytus
Odp.:Policja a Pierwsza Pomoc
Witam wszystkich Ratowników Medycznych po Świętach , chciałbym dać swoją opinie na temat Policji w udzielaniu 1-wszej pomocy w różnych sytuacjach zdrowotnych i nie tylko w wypadkach, otóż każdego mundurowego jest obowiązkiem udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu człowiekowi i nie tylko , otóż spotkałem się z przypadkiem , gdzie Policjant odebrał bezdomnej kobiecie poród przed przybyciem karetki na Dworcu PKP. w Kołobrzegu.Zrobił , to bardzo fachowo, za co otrzymał jakieś tam wyróżnienie , a kobieta po wyjściu ze szpitala otrzymała schronienie dla samotnych matek w Ośrodku dla Samotnych Matek z dziećmi. Tak , że każdy mundurowy miał przeszkolenie przedmedyczne w zakresie udzielania 1-wszej pomocy przedmedycznej , ale to różnie bywa jak piszecie, każdy wie jak udzielić pomocy , ale nie każdy pomaga i leci najlżejszą dla siebie linią wygody - wezwanie karetki.To samo jest z przechodniami, wiedza jak pomóc , ale wolą się nie dotykać , i wezwać karetkę lub ominąć bez wzywania. Panuje jeszcze u nas w Kraju pewna znieczulica , co do pomocy drugiemu człowiekowi , ale myślę , że czym częściej RM będą szkolili jak najwięcej młodzieży , to ta znieczulica zmaleje. Łączę Pozdrówka dla wszystkich.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/01/01 19:39 #408 przez Ania82
Odp.:Policja a Pierwsza Pomoc
Tytus napisał:Tytus, ja myślę, że to nie znieczulica, tylko właśnie to, że ludzie nie umieją udzielać 1. pomocy i w związku z tym boją się, że mogą poszkodowanemu zaszkodzić, a co za tym idzie ponieść konsekwencje prawne. Ale miejmy nadzieję, że społeczeństwo coraz chętniej będzie się uczyć tego, co naprawdę jest ważne.
P.S.
Wszystkim użytkownikom forum życzę, aby ten Nowy Rok był jeszcze lepszy od tego, który minął. :)
Pozdrawiam.

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/01/05 08:22 #431 przez Bronq
Odp.:Policja a Pierwsza Pomoc
Kiedyś spotkałem się z sytuacją, gdy mężczyzna podczas wypadku próbował udzielić pomocy swojej matce. Jednak policjant, który po chwili przybył na miejsce zabronił zbliżać się do poszkodowanej \"bo zaraz będzie fachowa pomoc, proszę się nie wtrącać\". Gdy ten zaczął prosić policjanta o to by on lub policjant udzielił pomocy, został skuty kajdankami. Matka zmarła na chwile przed przyjazdem karetki:( . Historia smutna, wydarzyła się dobrych kilka lat temu, mam nadzieję, że od tamtego czasu dużo się zmieniło.

Pozdr. Paweł

Zycie choc piekne tak kruche jest... zrozumial ten kto otarl sie o smierc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

  • Polianna Avatar
  • Co można robić w domu podczas przymusowej kwaranta...
  • Ja staram się nie rezygnować z ruchu. Dbam o siebie na wszystkie możliwe sposoby – jem zdrowo, wysypiam się i odpoczywam. W trosce o moje stawy zachowuję też aktywność fizyczną stosuję mojasilaruchu.pl/strefa-sprawnych-stawow pracuje nad zdrowymi nawykami – gdy skończy się pandemia, będę mogła normalnie i w pełnym zdrowiu wrócić do swoich obowiązków.
  • W Ratownictwo Medyczne / Ratowniczy Hyde Park
  • 2021/04/29 13:38
  • WIKTORIA15 Avatar
  • Zapytanie co do pracy
  • Witam! Mam pytanie do WAS odnośnie pracy po kursie KPP Myślałam o obstawie na meczach oczywsice tych niższych, młodziezowych wiece moze gdzie moge zgłosic/ aplikowac swoją kandydture? a moze ma ktos jakis pomysł dla mnie co moge w tych czasach robic, moze jednak ktos potrzebuje takiej osoby jak ja Lokalizacja LUBELSKIE Licze na wsze odpowiedzi
  • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
  • 2021/03/16 12:46
  • Centro Medica Avatar
  • CENTRO MEDICA SP. Z O.O poszukuje pracowników na s...
  • CENTRO MEDICA sp. z o.o. Poszukuje angażujących się w pracy i lubiących nowe wyzwania pielęgniarki/pielęgniarza lub ratownika medycznego do wykonywania neuromonitoringu. Jesteśmy doświadczoną firmą medyczną, jedyną tego typu w Polsce, wykonującą usługi śródoperacyjnego monitorowania neurofizjologicznego IONM (neuromonitoring). Wykorzystujemy technologię lidera rynku z Niemiec, Inomed Medizintechnik GmbH. Poszukujemy do...
  • W Personel systemu PRM / Ratownik Medyczny
  • 2021/02/25 10:00
  • Waginator Avatar
  • Ratownik,Licencjat Ratownik.Magister Ratownik i Le...
  • Witam. Przepraszam z góry za mój nick,ale mam pytanie do osób pracujących jako ratownicy lub posiadających wiedzę w temacie. UWAGA! Pytania są BARDZO TRUDNE.Nigdzie nie jestem w stanie znaleźć na nie odpowiedzi,może tutaj się uda: 1.Jeżeli chodzi o ratowników bez studiów bo dawnych szkołach policealnych,którzy pracują w zawodzie-czy mają mniejsze uprawnienia zawodowe niż licencjat/magister ratownictwa? Czy może zakres ich...
  • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
  • 2021/02/06 20:42

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account