Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x



Morfina w SOR

Więcej
2012/02/06 22:31 #7313 przez itaa
itaa stworzył temat: Morfina w SOR
Witam!!Jestem studentka pielęgniarstwa i w środe mam egzamin z ratownictwa! :( Jedno z zagadnień to " Morfina w SOR" nie wiem o czym mam mówić!!! proszę o pomoc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/02/07 09:53 #7315 przez tm212
Odp: Morfina w SOR
a jakieś konkrety związane z zagadnieniem "Morfina w SOR" ? Samo to hasło nic nie mówi, czyżby chodziło o przechowywanie, rozchód i dokumentację?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/02/07 11:40 #7316 przez itaa
Odp: Morfina w SOR
Właśnie nie!!!WIEM ŻE TO OGÓLNE ZAGADNIENIE!!ZNAM WSKAZANIA , DAWKI , SPOSÓB PODAWANIA ALE NIE WIEM CZY COŚ JESZCZE JEST ISTOTNE BO NIGDY NIE BYŁAM NA SOR.JAK MOŻESZ TO MI NAPISZ O TYM PRZECHOWYWANIU ITD.DZIĘKUJĘ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/02/07 13:29 #7317 przez tm212
Odp: Morfina w SOR
A więc jeżeli chodzi o narkotyki to ich przechowywanie, rozchód i dokumentacja jest opisana w rozporządzeniu ministra zdrowia (Dz.U.00.77.885)...

Krótko:
- narkotyki mają być pod kluczem
- wpisane w księgę rozchodów ( ile amp, kto i komu zleca, data, co do serii to nie pamiętam)
- pieczę nad księgą kontroli ma zwykle kierownik SOR

parę paragrafów też udało mi się znaleźć:
§ 10. 1. Do obowiązków podmiotu posiadającego zezwolenie na prowadzenie działalności, o której mowa w art. 23 ust. 1-3, 6 i 8 ustawy, należy:
1) prowadzenie ewidencji przychodu i rozchodu środków odurzających grup I-N i II-N, substancji psychotropowych grup II-P, III-P i IV-P oraz prekursorów grupy I-R,
2) prowadzenie, z zastrzeżeniem ust. 2, dokumentacji technicznie uzasadnionych norm zużycia środków odurzających, substancji psychotropowych i prekursorów grupy I-R oraz norm strat dopuszczonych na poszczególnych etapach produkcji,
3) wydawanie środków odurzających, substancji psychotropowych i prekursorów grupy I-R jedynie na podstawie pisemnego zapotrzebowania, którego wzór stanowi załącznik nr 1 do rozporządzenia, i za pokwitowaniem odbioru,
4) przechowywanie środków odurzających, substancji psychotropowych i prekursorów grupy I-R w wydzielonych pomieszczeniach wyposażonych w instalację alarmową oraz w drzwi odpowiedniej konstrukcji, zamykane co najmniej na dwa zamki o skomplikowanym mechanizmie otwierania, oraz okna zabezpieczone kratami metalowymi.
§ 11. 1. Ewidencja przychodu i rozchodu środków odurzających grup I-N i II-N, substancji psychotropowych grupy II-P prowadzona jest w formie książki kontroli środków odurzających i substancji psychotropowych, zwanej dalej "książką kontroli", według wzorów określonych w załączniku nr 2 do rozporządzenia.
2. Dopuszcza się prowadzenie dodatkowo ewidencji przychodu i rozchodu środków odurzających i substancji psychotropowych, o których mowa w ust. 1, w formie zapisu elektronicznego zabezpieczonego przed wprowadzaniem zmian poprzez wydruk danych lub sporządzenie ich zabezpieczonych kopii na nośnikach elektronicznych.
3. Ewidencję przychodu i rozchodu substancji psychotropowych grup III-P i IV-P oraz prekursorów grupy I-R prowadzi się w formie zapisu elektronicznego zabezpieczonego przed wprowadzaniem zmian poprzez wydruk danych lub sporządzanie ich zabezpieczonych kopii na nośnikach elektronicznych, wykonywanych nie rzadziej niż co siedem dni, kolejno numerowanych i przechowywanych przez 5 lat.
4. Książka kontroli przed rozpoczęciem jej prowadzenia wymaga zatwierdzenia.
5. Zatwierdzenie dokonywane jest przez opatrzenie książki podpisem i pieczęcią wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego.
§ 12. 1. Książka kontroli zawiera ponumerowane oraz przesznurowane karty.
2. Wpisów w książce kontroli, odrębnych dla każdego rodzaju, postaci i dawki środka odurzającego lub substancji psychotropowej, dokonuje się na oddzielnej stronie książki kontroli w dniu przychodu lub rozchodu środka lub substancji. Ilość środka odurzającego lub substancji psychotropowej należy podawać w sztukach, kilogramach lub gramach.
3. Książkę kontroli przechowywać należy przez 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym dokonano ostatniego wpisu.
§ 45. 1. Wpisów w książce kontroli dokonuje wyłącznie osoba odpowiedzialna za przechowywanie i stosowanie preparatów zawierających środki odurzające lub substancje psychotropowe, upoważniona przez kierownika podmiotu.
2. Osobą, o której mowa w ust. 1, jest:
1) w zakładzie opieki zdrowotnej - farmaceuta lub lekarz,
5) w zakładach opieki zdrowotnej będących stacją pogotowia ratunkowego lub w zakładach opiekuńczo-leczniczych i pielęgnacyjno-opiekuńczych: lekarz, lekarz stomatolog, farmaceuta lub pielęgniarka z wyższym wykształceniem pielęgniarskim.

w dzienniku ustaw jest jeszcze więcej informacji, na temat narkotyków, ale to takie lanie wody...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • WIKTORIA15 Avatar
    • Zapytanie co do pracy
    • Witam! Mam pytanie do WAS odnośnie pracy po kursie KPP Myślałam o obstawie na meczach oczywsice tych niższych, młodziezowych wiece moze gdzie moge zgłosic/ aplikowac swoją kandydture? a moze ma ktos jakis pomysł dla mnie co moge w tych czasach robic, moze jednak ktos potrzebuje takiej osoby jak ja Lokalizacja LUBELSKIE Licze na wsze odpowiedzi
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2021/03/16 12:46
    • Centro Medica Avatar
    • CENTRO MEDICA SP. Z O.O poszukuje pracowników na s...
    • CENTRO MEDICA sp. z o.o. Poszukuje angażujących się w pracy i lubiących nowe wyzwania pielęgniarki/pielęgniarza lub ratownika medycznego do wykonywania neuromonitoringu. Jesteśmy doświadczoną firmą medyczną, jedyną tego typu w Polsce, wykonującą usługi śródoperacyjnego monitorowania neurofizjologicznego IONM (neuromonitoring). Wykorzystujemy technologię lidera rynku z Niemiec, Inomed Medizintechnik GmbH. Poszukujemy do...
    • W Personel systemu PRM / Ratownik Medyczny
    • 2021/02/25 10:00
    • Waginator Avatar
    • Ratownik,Licencjat Ratownik.Magister Ratownik i Le...
    • Witam. Przepraszam z góry za mój nick,ale mam pytanie do osób pracujących jako ratownicy lub posiadających wiedzę w temacie. UWAGA! Pytania są BARDZO TRUDNE.Nigdzie nie jestem w stanie znaleźć na nie odpowiedzi,może tutaj się uda: 1.Jeżeli chodzi o ratowników bez studiów bo dawnych szkołach policealnych,którzy pracują w zawodzie-czy mają mniejsze uprawnienia zawodowe niż licencjat/magister ratownictwa? Czy może zakres ich...
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2021/02/06 20:42
    • K2. Avatar
    • Studia w wieku 30 lat
    • Witam Państwa. Pragnę zapytać czy wy Państwa warto rozpoczynać studia na kierunku ratownictwo medyczne w wieku 30 lat? Czy nie jest to zbyt późny wiek na rozpoczęcie ,,kariery,, w zawodzie ratownika medycznego? Czy osoba po 30tce w zawodzie znajdzie pracę? Pytam, bo spotkałem się z opiniami, iż jest to zawód ludzi młodych. Pozdrawiam.
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2021/01/23 17:35

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account