Morfina w SOR

Więcej
2012/02/06 22:31 #7313 przez itaa
Morfina w SOR was created by itaa
Witam!!Jestem studentka pielęgniarstwa i w środe mam egzamin z ratownictwa! :( Jedno z zagadnień to " Morfina w SOR" nie wiem o czym mam mówić!!! proszę o pomoc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/02/07 09:53 #7315 przez tm212
Replied by tm212 on topic Odp: Morfina w SOR
a jakieś konkrety związane z zagadnieniem "Morfina w SOR" ? Samo to hasło nic nie mówi, czyżby chodziło o przechowywanie, rozchód i dokumentację?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/02/07 11:40 #7316 przez itaa
Replied by itaa on topic Odp: Morfina w SOR
Właśnie nie!!!WIEM ŻE TO OGÓLNE ZAGADNIENIE!!ZNAM WSKAZANIA , DAWKI , SPOSÓB PODAWANIA ALE NIE WIEM CZY COŚ JESZCZE JEST ISTOTNE BO NIGDY NIE BYŁAM NA SOR.JAK MOŻESZ TO MI NAPISZ O TYM PRZECHOWYWANIU ITD.DZIĘKUJĘ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/02/07 13:29 #7317 przez tm212
Replied by tm212 on topic Odp: Morfina w SOR
A więc jeżeli chodzi o narkotyki to ich przechowywanie, rozchód i dokumentacja jest opisana w rozporządzeniu ministra zdrowia (Dz.U.00.77.885)...

Krótko:
- narkotyki mają być pod kluczem
- wpisane w księgę rozchodów ( ile amp, kto i komu zleca, data, co do serii to nie pamiętam)
- pieczę nad księgą kontroli ma zwykle kierownik SOR

parę paragrafów też udało mi się znaleźć:
§ 10. 1. Do obowiązków podmiotu posiadającego zezwolenie na prowadzenie działalności, o której mowa w art. 23 ust. 1-3, 6 i 8 ustawy, należy:
1) prowadzenie ewidencji przychodu i rozchodu środków odurzających grup I-N i II-N, substancji psychotropowych grup II-P, III-P i IV-P oraz prekursorów grupy I-R,
2) prowadzenie, z zastrzeżeniem ust. 2, dokumentacji technicznie uzasadnionych norm zużycia środków odurzających, substancji psychotropowych i prekursorów grupy I-R oraz norm strat dopuszczonych na poszczególnych etapach produkcji,
3) wydawanie środków odurzających, substancji psychotropowych i prekursorów grupy I-R jedynie na podstawie pisemnego zapotrzebowania, którego wzór stanowi załącznik nr 1 do rozporządzenia, i za pokwitowaniem odbioru,
4) przechowywanie środków odurzających, substancji psychotropowych i prekursorów grupy I-R w wydzielonych pomieszczeniach wyposażonych w instalację alarmową oraz w drzwi odpowiedniej konstrukcji, zamykane co najmniej na dwa zamki o skomplikowanym mechanizmie otwierania, oraz okna zabezpieczone kratami metalowymi.
§ 11. 1. Ewidencja przychodu i rozchodu środków odurzających grup I-N i II-N, substancji psychotropowych grupy II-P prowadzona jest w formie książki kontroli środków odurzających i substancji psychotropowych, zwanej dalej "książką kontroli", według wzorów określonych w załączniku nr 2 do rozporządzenia.
2. Dopuszcza się prowadzenie dodatkowo ewidencji przychodu i rozchodu środków odurzających i substancji psychotropowych, o których mowa w ust. 1, w formie zapisu elektronicznego zabezpieczonego przed wprowadzaniem zmian poprzez wydruk danych lub sporządzenie ich zabezpieczonych kopii na nośnikach elektronicznych.
3. Ewidencję przychodu i rozchodu substancji psychotropowych grup III-P i IV-P oraz prekursorów grupy I-R prowadzi się w formie zapisu elektronicznego zabezpieczonego przed wprowadzaniem zmian poprzez wydruk danych lub sporządzanie ich zabezpieczonych kopii na nośnikach elektronicznych, wykonywanych nie rzadziej niż co siedem dni, kolejno numerowanych i przechowywanych przez 5 lat.
4. Książka kontroli przed rozpoczęciem jej prowadzenia wymaga zatwierdzenia.
5. Zatwierdzenie dokonywane jest przez opatrzenie książki podpisem i pieczęcią wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego.
§ 12. 1. Książka kontroli zawiera ponumerowane oraz przesznurowane karty.
2. Wpisów w książce kontroli, odrębnych dla każdego rodzaju, postaci i dawki środka odurzającego lub substancji psychotropowej, dokonuje się na oddzielnej stronie książki kontroli w dniu przychodu lub rozchodu środka lub substancji. Ilość środka odurzającego lub substancji psychotropowej należy podawać w sztukach, kilogramach lub gramach.
3. Książkę kontroli przechowywać należy przez 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym dokonano ostatniego wpisu.
§ 45. 1. Wpisów w książce kontroli dokonuje wyłącznie osoba odpowiedzialna za przechowywanie i stosowanie preparatów zawierających środki odurzające lub substancje psychotropowe, upoważniona przez kierownika podmiotu.
2. Osobą, o której mowa w ust. 1, jest:
1) w zakładzie opieki zdrowotnej - farmaceuta lub lekarz,
5) w zakładach opieki zdrowotnej będących stacją pogotowia ratunkowego lub w zakładach opiekuńczo-leczniczych i pielęgnacyjno-opiekuńczych: lekarz, lekarz stomatolog, farmaceuta lub pielęgniarka z wyższym wykształceniem pielęgniarskim.

w dzienniku ustaw jest jeszcze więcej informacji, na temat narkotyków, ale to takie lanie wody...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.154 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account