RKO

Więcej
2012/01/15 12:27 - 2012/01/15 12:30 #7198 przez marcin1975rm
Replied by marcin1975rm on topic Odp: RKO
Można!!! Uciskasz klatkę piersiową (u dorosłych) bez jakichkolwiek przerw, co najmniej 100 razy na minutę na głębokość co najmniej 5 cm.

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!
Za tę wiadomość podziękował(a): huskymasher

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/01/15 12:43 #7200 przez ww61
Replied by ww61 on topic Odp: RKO
Na własnym przykładzie dodam,że tych wymagających wykładowców,którzy czy w szkole,na uczelni jak i na kursach doskonalących zaczyna się doceniać gdy wiedzę od nich w sposób szczególny otrzymaną trzeba wykorzystać w praktyce a wtedy nawet zdarza się usłyszeć od osób obserwujących nas przy pracy słowa podziwu za spokój i brak chaosu w naszym zachowaniu.Podobno wszystko co dobre rodzi się w bólach.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/01/16 11:46 #7202 przez blondi1602
Replied by blondi1602 on topic Odp: RKO
No nauczyciele którzy uczą nieraz Pp są do kitu .
Najbardziej zastanowił mnie fakt że gdy miałam na wf'ie lekcje o PP- to nie zapomne jak się pokłociłam z dyrektorką ( uczyła wf ), pielęgniarka i panią wspomagającą ( chodzę do klasy integracyjnej). One twierdziły że jeden ucisk robi się na jedną sekundę .. No to jak byłoby możliwe zrobić ok 100 ucisków na minutę , doliczając wdechy . Za kłocenie się o prawdziwe racje chciały mi wpisac uwagę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/01/16 13:52 #7203 przez ww61
Replied by ww61 on topic Odp: RKO
Może nie zwróciłaś na to uwagi ale zobacz jaka wspaniała lekcja płynie tutaj z ratownictwa medycznego.One cię prowokują a ty jesteś twarda jak skała.Potem,gdy spotkasz się z reakcją tłumu lub licznej rodziny,która cię obraża wręcz opluwa ty niewzruszona zajmujesz się pacjentem i znikasz z nim do szpitala
Pozdrawiam
Za tę wiadomość podziękował(a): Dela

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/01/16 17:35 #7204 przez huskymasher
Replied by huskymasher on topic Odp: RKO
Mam do Was Ratownicy jeszcze pytanko odnośnie schematu SAMPLE, czy jeśli ofiara jest przytomna to przydaje się wam sporządzony (przez osobę udzielającą pomocy przed medycznej) wywiad według tego schematu?

Pracuj po to aby żyć, a nie żyj po to by pracować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/01/16 20:08 #7206 przez Patryk
Replied by Patryk on topic Odp: RKO
Wg. wytycznych jest on obowiązkowy. Dzięki wywiadowi SAMPLE jesteś w stanie w większości przypadków postawić wstępną diagnozę, wg. mnie jest on niezbędny. To tak jakbyś budował dom nie mając planów. Jeśli chodzi o kolejność pytań, pozwala Ci na zawarcie kontaktu słownego z pacjentem lub osobami, z którymi można ten wywiad przeprowadzić (np. rodziną poszkodowanego), pytania są zawarte priorytetowo i na każde pytanie powinniśmy uzyskać w miarę wyczerpującą odpowiedź. Wywiad SAMPLE traktujemy bardzo poważnie!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.152 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account