Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Lądowisko dla Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu jest już gotowe, ale do jego uruchomienia potrzebna jest jeszcze decyzja Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Piloci, którzy będą z niego korzystać, sygnalizację umożliwiająca precyzyjne lądowanie, uruchamiać będą zdalnie.

Lądowisko było dla szpitala koniecznością, bo tego wymagają przepisy. W ubiegłym roku udało się pozyskać pieniądze na ten cel z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, które wystarczyły na pokrycie 85 proc. całkowitych kosztów wynoszących blisko 2,5 mln zł. .

Lądowisko usytuowane naprzeciwko szpitala przy ulicy Obrońców Narwiku i pozwoli lecznicy spełnić obowiązujące obecnie standardy, nakazujące, by szpitale posiadające oddziały ratunkowe dysponowały lądowiskami dla helikopterów.

Lądowisko ma wymiary 35 na 35 metrów; wyposażone jest w oświetlenie nawigacyjne i urządzenia umożliwiające lądowanie w warunkach ograniczonej widoczności. Ze względów bezpieczeństwa jest objęte monitoringiem pozwalającym obserwować teren w całkowitych ciemnościach.

Lądowisko dysponuje również wskaźnikami kierunku wiatru i wskaźnikami ścieżki schodzenia. Formalnie powinno być uruchomione najdalej pod koniec tego roku.

Źródło: rynekzdrowia.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account