Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Forum Ratownicze
Galeria ratownicza
Komentarze użytkowników
Przeszukuj - Kategorie
Artykuły
Przeszukuj - Tagi
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Lądowisko dla Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu jest już gotowe, ale do jego uruchomienia potrzebna jest jeszcze decyzja Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Piloci, którzy będą z niego korzystać, sygnalizację umożliwiająca precyzyjne lądowanie, uruchamiać będą zdalnie.

Lądowisko było dla szpitala koniecznością, bo tego wymagają przepisy. W ubiegłym roku udało się pozyskać pieniądze na ten cel z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, które wystarczyły na pokrycie 85 proc. całkowitych kosztów wynoszących blisko 2,5 mln zł. .

Lądowisko usytuowane naprzeciwko szpitala przy ulicy Obrońców Narwiku i pozwoli lecznicy spełnić obowiązujące obecnie standardy, nakazujące, by szpitale posiadające oddziały ratunkowe dysponowały lądowiskami dla helikopterów.

Lądowisko ma wymiary 35 na 35 metrów; wyposażone jest w oświetlenie nawigacyjne i urządzenia umożliwiające lądowanie w warunkach ograniczonej widoczności. Ze względów bezpieczeństwa jest objęte monitoringiem pozwalającym obserwować teren w całkowitych ciemnościach.

Lądowisko dysponuje również wskaźnikami kierunku wiatru i wskaźnikami ścieżki schodzenia. Formalnie powinno być uruchomione najdalej pod koniec tego roku.

Źródło: rynekzdrowia.pl

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account