Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Forum Ratownicze
Galeria ratownicza
Komentarze użytkowników
Przeszukuj - Kategorie
Artykuły
Przeszukuj - Tagi

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Do 23 marca ratownicy medyczni dają czas ministrowi zdrowia na wywiązanie się z obietnic o podwyżkach i nowelizacji ustawy o ratownictwie medycznym. Jeśli tego nie zrobi, zaczną strajk.

„W związku z zaniechaniem przez resort zdrowia postanowień porozumienia z dnia 18 lipca 2017 r. zawartego pomiędzy KPRM oraz NSZZ Solidarność a ministrem zdrowia żądamy przedstawienia planu prac z precyzyjnym określeniem terminu ich realizacji do dnia 23 marca 2018 r.” – piszą w liście do ministra zdrowia ratownicy medyczni.

Żądają wciąż niewypłaconych podwyżek obiecanych w ubiegłym roku, nowelizacji ustawy o ratownictwie medycznym, podniesienia rangi zawodu ratownika oraz przygotowania podstaw prawnych o wypłaceniu podwyżek ratownikom zatrudnionym nie w pogotowiu, lecz w szpitalach.

Bez dyżurów kontraktowych
Decyzja o strajku miała zapaść w piątek. Minister Łukasz Szumowski obiecał jednak, że w tym tygodniu gotowe będą przepisy regulujące podwyżki dla ratowników medycznych zatrudnionych w szpitalach. Obiecał też, że na najbliższym posiedzeniu rząd zajmie się nowelizacją ustawy o ratownictwie medycznym.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Karetka pozostanie na poczcie lub zostanie przeniesiona do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, stacjonowanie w rabczańskim szpitalu – mało prawdopodobne.

Dyrekcja Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego rozważa różne opcje dalszego stacjonowania w Zdroju Zespołu Ratownictwa Medycznego. Gmach poczty, który był dotąd bazą wyjazdową niedawno zmienił właściciela. PSS optuje za utrzymaniem dotychczasowej lokalizacji.

Gdyby jednak nowy właściciel miał inne zamiary co do pomieszczeń najmowych przez ZRM, dyrekcja nowotarskiej lecznicy prowadzi rekonesans w sprawie możliwości przeniesienia ambulansu do remizy straży pożarnej.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Nowa karetka jest już na stanie oleśnickiego pogotowia ratunkowego, ale nie oznacza to wcale, że będzie lepiej niż do tej pory, jeśli chodzi o dostępność pogotowia do pacjentów.

Strażacy, a ostatnio także policjanci, są często pierwszymi, którzy udzielają wsparcia potrzebującym. Powód? W tym czasie w mieście nie ma karetki pogotowia...

W kolejce z pacjentem
Przykłady można mnożyć. Kilka lat temu pisaliśmy na naszych łamach o tym, jak dyspozytorka pogotowia wezwała na pomoc strażaków, bo natychmiastowej pomocy oczekiwało dwóch mężczyzn. To były dwie dramatyczne walki stoczone o ludzkie życie. Obie przegrane. Czy mężczyźni mieliby szansę na przeżycie, gdyby zespół ratownictwa medycznego był wtedy Oleśnicy? Strażacy, którzy udzielali wtedy pierwszej pomocy rozkładali ręce.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Trzech dyscyplinarnie zwolnionych ratowników medycznych domaga się przywrócenia do pracy. W środę, 14 marca, w Sądzie Rejonowym w Kielcach odbyła się sprawa z powództwa Jakuba Kasińskiego, Marcina Kasińskiego i Sebastiana Wosika przeciwko Świętokrzyskiemu Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego.

Przypomnijmy, że konflikt pomiędzy ratownikami, a dyrektor świętokrzyskiego pogotowia rozpoczął się w ubiegłym roku. W Święta Bożego Narodzenia pracownicy zostali dyscyplinarnie zwolnieni.

W uzasadnieniu rozwiązania umowy Marta Solnica zarzuca im, że poprzez internetowe wpisy i anonimowe pisma podważali kompetencje pracodawcy i oczerniali firmę. Zwolnieni dyscyplinarnie mężczyźni nie zgadzają się z tą decyzją i postanowili złożyć sprawę do sądu. Rozprawa odbyła się w środę. Związek przyczyną zwolnień? Podczas przesłuchania ratownicy podkreślali, że według nich przyczyną zwolnień było założenie związku zawodowego. - 8 listopada ubiegłego roku odbyło się spotkanie założycielskie, w którym wzięło udział kilkanaście osób.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W Janowicach, w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Lublin powstanie nowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Żółto - czerwone śmigłowce LPR ruszają do akcji w najtrudniejszych sytuacjach - w wypadkach, kiedy na zwykłą karetkę trzeba będzie za dugo czekać, lub gdy w ekspresowym tempie trzeba przetransportować pacjenta z jednego szpitala do drugiego Dziś Lotnicze Pogotowie Ratunkowe ma swoją lubelską bazę w Radawcu. Jednak już kilka lat temu zdecydowano się to zmienić. - Doświadczenia innych miast, np. Poznania i Gdańska pokazują, że takie bazy znajdują się w pobliżu lotnisk - mówił już w 2014 roku ówczesny wojewoda Wojciech Wilk.

Dlatego na miejsce budowy nowej bazy wybrano miejscowość Janowice i działkę znajdującą się w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Lublin - po południowo-wschodniej stronie lotniska. Nowa lubelska baza będzie jedną z wielu podobnych inwestycji realizowanych przez LPR.

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account