Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Z powodu starzenia się społeczeństwa rośnie liczba osób z implantami kardiologicznymi. Wielu z nich nosi na ręku niebieskie lub zielone bransoletki. To ważny znak, pozwalający szybciej udzielić takiej osobie właściwej pomocy w razie zasłabnięcia.

W 2012 r. w Polsce wszczepiono łącznie 37 292 urządzeń kardiologicznych - rozruszników, kardiowerterów-defibrylatorów oraz stymulatorów i kardiowerterów-defibrylatorów z funkcją resynchronizującą pracę serca.

Bransoletka oznacza to, że jest to pacjent z wszczepionym urządzeniem kardiologicznym. Akcja "Okaż serce niebieskiej bransoletce", nad którą patronat objęli Sekcja Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Polska Rada Resuscytacji, może w wielu przypadkach takim osobom uratować życie.

Więcej: rynekzdrowia.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

kisielzbudyniem
+4 #1 kisielzbudyniem 2013-09-02 12:24
Jeśli ktoś jest np. nieprzytomny, oddychający lub nie - wprowadza się BLS. U osób chorych kardiologicznyc h tak samo, więc w czym różnica w udzielaniu pierwszej pomocy? Proszę o wytłumaczenie, co daje mi fakt, że widzę u kogoś tą bransoletkę?
Zgłoś administratorowi
bea78
0 #2 bea78 2013-09-03 19:34
Właśnie zastanawiam się czy warto zainwestować w bransoletkę medyczną, bo wydaje mi się że przeciętny człowiek nie zwróci uwagi, ewentualnie pielęgniarz karetki. Czy w przypadku czyjejś utraty przytomności faktycznie ktoś zwróci uwagę na bransoletkę? A co jeśli moje schorzenie nie jest powszechnie znane, a nawet wśród lekarzy niekoniecznie kojarzone, jaką informację umieścić na takiej biżuterii czy raczej włożyć kartkę z informacjami do portfela?
Zgłoś administratorowi
marcin1975rm
0 #3 marcin1975rm 2013-09-03 21:25
Cytuję kisielzbudyniem:
Jeśli ktoś jest np. nieprzytomny, oddychający lub nie - wprowadza się BLS.

Amen
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account